czwartek, 13 czerwiec 2024

Spis treści

Kalendarz Amazonek
Zobacz większe!     Inspiracją do powstania projektu był kalendarz z 2005 roku, którego pomysłodawcznią była Izabela Moczarna-Pasiek. Poprzedni kalendarz zawierał zdjęcia dojrzałych i starszych kobiet po mastektomii. Nowy projekt został wzbogacony; oprócz zdjęć najmłodszych w Polsce Amazonek (wiek od 25-34 lat) w kalendarzu znalazły się: samouczek badania piersi, wykaz przychodni w całym kraju wykonujących bezpłatne badania profilaktyczne, informacje o rekonstrukcji oraz słowo wstępne o profilaktyce i przeciwdziałaniu rakowi piersi chirurga onkologa dr. Romana Czarneckiego z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Zobacz większe!Wyprodukowałyśmy dwie wersje kalendarza dla młodych kobiet dotkniętych chorobą nowotworową piersi – ścienny ibiznesowy.
Chcemy, żeby poręczny kalendarz na biurko mógł zdobić biurka największych redaktorów, prawników, informatyków i biznesmenów.
W końcu również oni mają żony, córki i przyjaciółki, które mogą pewnego dnia dowiedzieć się, że ich pierś musi zostać odjęta. Kobieta z jedną piersią? To nie żadne odkrycie. Mały kalendarz, w którym można zapisać terminy wizyt u lekarza, dowiedzieć się z niego, gdzie można zbadać za darmo swoje piersi oraz, co to jest metoda terapii dr. Simontona, przyda się wszystkim kobietom pracującym. W końcu to one trafiają do lekarza za późno.