czwartek, 13 czerwiec 2024

Finisaż wystawy i trzydniowe wydarzenia od wtorku 19 do czwartku 21 sierpnia o godz. 18:00 w Willi Koliba w Zakopanem.

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza do swojej filii – Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. St. Witkiewicza w willi Koliba, na trzydniowy cykl spotkań poświęconych rodzinie Czartoryskich.
Wydarzenia są związane z finisażem wystawy Photo Classeur Adama i Jadwigi Czartoryskich.

W dniach 19-21 sierpnia w Kolibie będą miały miejsce następujące wydarzenia:
19 sierpnia (wtorek), 18:00 – warsztaty fotograficzne dla dzieci – po wysłuchaniu krótkiej opowieści na temat zdjęć dostępnych na wystawie dzieci będą mogły tworzyć kolaże z udostępnionych kserokopii fotografii. Prowadzący zachęcają do zabrania ze sobą własnych starych rodzinnych zdjęć i przygotowania krótkiej opowieści o tym kto / co się na nich znajduje.

czartoryscy-zakopane


20 sierpnia (środa), 18:00 – „Błogosławiony o. Michał Czartoryski OP” – opowieść o dominikaninie, architekcie, męczenniku Powstania Warszawskiego – rodzonym starszym bracie Adama Czartoryskiego; spotkanie organizowane we współpracy z oo. Dominikanami, połączone z prezentacją zdjęć.

ilustr czartoryscy-540


21 sierpnia (czwartek), godz. 18:00 – wieczór czwartkowy W Muzeum Tatrzańskim – „Paryżanka na Podhalu”, spotkanie z Barbarą Caillot-Dubus, która opowie o swoich Dziadkach Czartoryskich i związkach rodziny z Podhalem.

Autorzy wystawy i albumu: Barbara Dubus, Marcin Brzeziński, pod honorowym patronatem
Ministra KiDzN Pana Bogdana Zdrojewskiego oraz Burmistrza Miasta Zakopane Pana Janusza Majchera

 

Muzeum Stylu Zakopiańskiego
Willa Koliba, ul. Kościeliska 18
Zakopanem