sobota, 25 maj 2024

Wernisaż wystawy fotografii Marty Ankiersztejn ,,Closeness'' w Stacji Muranów w Warszawie  - sobota 30 sierpnia 2014 o godz. 18:00

closeness plakat

Closeness
Co to znaczy być blisko z drugą osobą? Czy możliwe jest totalne połączenie dwojga ludzi?
Czy cielesna symbioza odpowiada tej duchowej?
Zaprosiłam do swojego studia pary, których związki są silne dzięki wzajemności. Polega ona na ofiarowaniu sobie wsparcia, zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Wartości te – mimo że są podstawowe – nie tak często towarzyszą relacjom międzyludzkim. Bohaterowie mojej opowieści, stają się żywymi dowodami na istnienie miłości opartej na silnych fundamentach.
Jako fotografka od początku swojej twórczej drogi badam ciało jako znak – przekaźnik metafor i sensów. Wciąż na nowo podejmuję temat tajemnicy zaklętej w ludzkim organizmie i jego zewnętrznym reprezentacjom. Każda podróż w zakątki ciała człowieka staje się dla mnie źródłem kolejnych poszukiwań a także zmusza do stawiania nowych pytań.
W tym cyklu fotografii prezentuję 8 par, dla których wartościami nadrzędnymi w związku są uczucie, bliskość i oddanie. Nasze intymne spotkania zaowocowały serią zdjęć przywracających wiarę w możliwość połączenia absolutnego z drugim człowiekiem, w piękno spotkania bratniej duszy. Swoją opowieść snuję za pomocą subtelnych gestów, nieoczywistych splotów, cielesnych kalamburów, które pozwalają widzowi na intymne spotkanie z miłością w najczystszej postaci.

Zapraszam na wystawę!

Marta Ankiersztejn

Marta Ankiersztejn (ur. 1986) – absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ukończyła trzyletnie Studium Fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików obroną dyplomu i zbiorową wystawą w Starej Galerii ZPAF. Dwukrotnie nagradzana na konkursie fotograficznym „Taniec – energia ciała i wyobraźni”, któremu towarzyszyła wystawa w ramach Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Regularnie publikuje na łamach miesięcznika TEATR i portalu internetowego Teatralia. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało / Umysł, Fundacją Rozwoju Teatru „Nowa fala”. Wykonywała serwisy fotograficzne spektakli dla Teatru Studio, Teatru Polskiego, Teatru Dramatycznego, Teatru Powszechnego w Warszawie a także Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Dokumentuje najważniejsze festiwale teatralne i taneczne, m.in. Warszawskie Spotkania Teatralne i Festiwal Tańca Współczesnego Ciało / Umysł.
W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny „Urbanflowers”.

Stacja Muranów, ul. gen. W. Andersa 13, Warszawa 
Wernisaż w sobotę 30 sierpnia 2014 o godz. 18:00