poniedziałek, 20 maj 2024

PM1---200Na targach IFA w Berlinie Sony przedstawiło wiele innowacyjnych produktów a wśród nich mobilny aparat fotograficzny HD  - Sony MHS-PM1, który umożliwia szybkie wysyłanie fotografii i filmów wideo  bezpośrednio do sieci WWW.

Aparat posiada możliwość nagrywania filmów w formacie 1080/30p High Definition MP4 (1440 x 1080 pikseli, 30p), a dzięki zastosowaniu sensora CMOS robi zdjęcia o rozdzielczości 5 milionów pikseli. Wbudowane oprogramowanie PMB Portable pozwala szybko przeglądać i wysyłać pliki za pomocą kilku kliknięć w systemie Windows/Mac OS.

Obiektyw z 4x zoomem cyfrowym można obrócić nawet o 270° tak, aby widzieć samego siebie podczas wykonywania zdjęć nagrywania filmów.

Wykorzystując pięć trybów sceny (sport, krajobraz, słabe światło, światło z tyłu i automat) użytkownik może robić zdjęcia w każdej sytuacji. Odrębne przyciski do nagrywania filmów wideo i fotografowania pozwalają na korzystanie z obu tych trybów równocześnie. Obrazy są rejestrowane bezpośrednio na karcie pamięci Memory Stick PRO Duo™.  Niestety aparat jak na razie nie będzie dostępny w Polsce.