poniedziałek, 20 maj 2024

nuvifoneG60_HR_080Nüvifone G60 i nüvifone M20 to pierwsze telefony, które z końcem lipca weszły na rynek azjatycki pod szyldem Garmin-Asus. Na początku modele pojawiły się na Tajwanie, w sierpniu będą do kupienia w Singapurze i Malezji ...

nuvifoneG60_HR_200Nüvifone G60 i nüvifone M20 to pierwsze telefony, które z końcem lipca weszły na rynek azjatycki pod szyldem Garmin-Asus. Na początku modele pojawiły się na Tajwanie, w sierpniu będą do kupienia w Singapurze i Malezji.

Seria nüvifone Garmin-Asus jest przełomową linią produktów, która łączy nawigację i usługi LBS. Garmin-Asus jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują urządzenia łączącego w sobie cechy telefonu zorientowanego na usługi LBS, mobilnej przeglądarki internetowej i osobistej nawigacji. Nüvifone G60 i M20 posiadają ekran dotykowy z trzema ikonami: „Zadzwoń”, „Szukaj” i „Pokaż mapę”. Użytkownicy z łatwością mogą poruszać się po ikonach przesuwając palcem po ekranie dotykowym, a wbudowany akcelerometr automatycznie ustawia pionową lub poziomą orientację ekranu.

Urządzenia nüvifone G60 i M20 posiadają załadowane wstępnie mapy Ameryki Północnej, Europy Wschodniej i Zachodniej oraz określonych obszarów Azji i Pacyfiku. Użytkownicy otrzymują dźwiękowe wskazówki co do przebiegu trasy. Oprócz A-GPS, telefony nüvifone G60 i M20 korzystają z prawdziwego odbiornika GPS z HotFixem, co ułatwia dostęp do informacji nawet poza zasięgiem operatora.

Podobnie jak linia produktów nüvi®, seria nüvifone posiada miliony załadowanych wstępnie punktów użyteczności publicznej (POI), takich jak hotele, restauracje czy adresy ulic. Dostęp do punktów POI jest łatwy, dzięki przekazywanym głosowo informacjom. W przypadku minięcia zakrętu na trasie urządzenie nüvifone G60 automatycznie ponownie oblicza trasę, by użytkownik mógł szybko wrócić na właściwą drogę.

Nüvifone oferuje również funkcję „Gdzie jestem?”, wskazującą użytkownikowi szerokość i długość geograficzną, najbliższy adres, skrzyżowanie, szpital, posterunek policji czy stację paliw, wszystko to po jednym dotknięciu ekranu.

Chociaż nawigacja jest najważniejszym elementem serii nüvifone, urządzenia oferują dodatkowe aplikacje. Zarówno nüvifone G60, jak i nüvifone M20 łączą najlepsze cechy telefonu z takimi funkcjami, jak łączność danych 3.5G, wiadomości SMS, e-mail, Wi-Fi, Bluetooth.

Modele nüvifone G60 i M20 są wyposażone w zaawansowaną wyszukiwarkę HTML. Użytkownicy mogą przybliżać lub przesuwać obraz za pomocą dotyku, a strony są wyświetlane w pionie albo w poziomie. Możliwe jest surfowanie w sieci przez Wi-Fi lub sieci 3G, a format stron jest zbliżony do tego z komputerowej przeglądarki.

nuvifoneM20_HR_200Użytkowników ucieszą usługi LBS zintegrowane z przyjaznym interfejsem oraz nawigacją „krok po kroku”. Będą mogli uzupełnić załadowane wstępnie dane POI systemem Google Local Search i automatycznie wyznaczyć drogę. Pozostałe usługi to m.in.: informacje o pogodzie, cenach paliw, stan lotów, lokalne wydarzenia, Ciao!™.

Urządzenia nüvifone G60 i M20 posiadają wbudowany aparat z autofokusem. Aparat automatycznie przypisuje do zdjęć znacznik z informacją o szerokości i długości geograficznej miejsca, w którym zdjęcie zostało wykonane. Dzięki temu użytkownik może zapisać zdjęcie i wrócić do tej lokalizacji albo wysłać oznaczone zdjęcie znajomym.

Nüvifone zapewnia również bezpośredni dostęp do milionów, oznaczonych w ten sposób, zdjęć obiektów a także przeglądanie zasobów Google’s Panoramio. Zdjęcia na stronie Google’s Panoramio można wyszukiwać i sortować według odległości od aktualnej pozycji. Dostępność Panoramio może być zróżnicowana w zależności od kraju.

Nüvifone G60 i nüvifone M20 są dostępne na Tajwanie od 27 lipca 2009 roku, w Singapurze i Malezji pod koniec sierpnia. Według planów nüvifone G60 i M20 pojawią się w Europie i Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie 2009 roku.