Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Aneta Nowicka
piątek, 16 kwietnia 2021

Aneta Nowicka
poniedziałek, 24 maja 2010 17:32    Drukuj Email

– „Kuloodporni”

ARENA-fot-AnetaNowicka---200Aneta Nowicka

Interesuje mnie fotoreportaż, w którym szukam tematów społecznych. Patrzę na świat czasami ze współczuciem, czasami ironicznie, czasami po prostu rejestrując aparatem zaskakujące sytuacje.

Profesjonalnie zaczęłam zajmować się fotografią w 2005 roku, kiedy to wykonałam zdjęcia do projektu Artura Żmijewskiego “Powtórzenie”, który był prezentowany na Biennale Sztuki w Wenecji.

W 2007 pracowałam jako fotoreporter w Londynie i w tym roku  ukończyłam także Laboratorium Reportażu przy Uniwersytecie Warszawskim dyplomem u Tadeusza Rolke i Macieja Skawińskiego “Uzdrowisko”. Dyplom dotyczył kobiet pracujących w kopalniach w Jastrzębiu – Zdroju i ma wymiar osobisty, bo stamtąd pochodzę. W 2008 roku zakończyłam także naukę w Europejskiej Szkole Fotografii.

BIEG-fot-AnetaNowicka---200Wyjeżdżałam by eksplorować nieznane mi, fascynujące, reporterskie tematy. Owocem takich podróży był np. projekt “W kraju przyczajonego tygrysa” z Chin, który zaowocował szeregiem wystaw. Obecnie zawodowo zajmuję się reportażem telewizyjnym.

Inspiruje mnie wizualny świat symboli. Obrazy od dzieciństwa stanowiły dla mnie magnetyczny świat ze swoimi sensami i tajemnicami.

http://www.anetanowicka.pl/


Galeria Drugiego Planu, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Rybnik, ul. 1 Maja 95,
wystawa czynna od 11 czerwca do 15 lipca,
http://www.dkchwalowice.pl/.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież