Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Wystawy Pluralizm ...
poniedziałek, 21 czerwca 2021

Pluralizm ...
czwartek, 04 grudnia 2008 01:00    Drukuj Email
znaczy różnorodność świata i uczuć

Zobacz większe!Co zmieniło się w sposobie myślenia o fotografii cyfrowej w Polsce w ostatnim czasie? Przywykliśmy już do obrazu cyfrowego, który praktycznie bez walki zajmuje dotychczasowe terytoria przynależne fotografii analogowej, wraz z jej atrybutami takimi, jak: miejsce i czas wykonania, a przede wszystkim walka o uzyskanie maksymalnie technicznie doskonałej odbitki. Ucichła także dyskusja na ten temat, a nowi obserwatorzy i teoretycy nieświadomi dokonań powtarzają w doskonalszej formie to, co zostało napisane około dziesięć lat temu.
Zobacz większeWielu wybitnych fotografów nigdy nie przejdzie do zapisu cyfrowego z powodu osiągnięcia doskonałości technicznej w fotografii analogowej i wypracowania w niej oryginalnego stylu, jak Andrzej Różycki, Andrzej Lech czy Bogdan Konopka. Ale są też tacy, którzy będą stopniowo przechodzić z fotografii tradycyjnej na bardziej nowoczesną i pozornie łatwiejszą – cyfrową. Ta forma staje się przede wszystkim rozrywką i elementem okołokulturowym służącym wszystkim klasom społecznym dosłownie na całym świecie w dokumentowaniu swego życia. Będą też najnowsi adepci techniki cyfrowej, którzy wychowani w świecie techniki elektronicznej nie będą chcieli wracać do przeszłości. Przede wszystkim do nich adresowany jest konkurs CYBERFOTO. (...) 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież