środa, 17 kwiecień 2024

wsf_logotyp_080Warszawska Szkoła Fotografii poszerzyła swoją ofertę edukacyjną o trzy  miesięczne kursy:  warsztaty z podstaw fotografii oraz dwa kursy cyfrowej edycji zdjęć na różnych poziomach zaawansowania.

Warsztaty z podstaw fotografii adresowane są do wszystkich tych, którzy nie mieli do tej pory okazji nabycia odpowiedniej wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Głównym celem zajęć jest zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami fotograficznymi: pracą w profesjonalnym studio fotograficznym, fotoreportażem, fotografią krajobrazu, portretami oraz z fotografią kreacyjną. Uczestnicy poznają także tajniki cyfrowej edycji zdjęć (w oparciu o bezpłatne, powszechnie dostępne programy graficzne) oraz dowiedzą się ...

wsf_logotyp_200Warszawska Szkoła Fotografii poszerzyła swoją ofertę edukacyjną o trzy  miesięczne kursy:  warsztaty z podstaw fotografii oraz dwa kursy cyfrowej edycji zdjęć na różnych poziomach zaawansowania.

Warsztaty z podstaw fotografii adresowane są do wszystkich tych, którzy nie mieli do tej pory okazji nabycia odpowiedniej wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Głównym celem zajęć jest zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami fotograficznymi: pracą w profesjonalnym studio fotograficznym, fotoreportażem, fotografią krajobrazu, portretami oraz z fotografią kreacyjną. Uczestnicy poznają także tajniki cyfrowej edycji zdjęć (w oparciu o bezpłatne, powszechnie dostępne programy graficzne) oraz dowiedzą się jak uzyskać najlepsze efekty w drukowaniu zdjęć na domowym sprzęcie. Warsztaty wzbogacone będą także o dwa plenery. Wszystkie zajęcia będą prowadzone od podstaw, pod okiem doświadczonych wykładowców z Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Warszawska Szkoła Fotografii oferuje także dwa kursy cyfrowej edycji zdjęć, na różnych poziomach. W ramach kursu Adobe Photoshop dla początkujących uczestnicy zapoznają się z podstawami komputerowej obróbki zdjęć. Kurs nie sprowadza się jedynie do obsługi programu Adobe, kursanci zostaną zapoznani także z innymi, bezpłatnie dostępnymi programami graficznymi. W ramach warsztatów dla osób zaawansowanych będą omawiane bardziej skomplikowane narzędzia i techniki.

Wszystkie oferowane warsztaty trwają przez miesiąc i będą odbywały się w trybie wieczorowym. Wyjątkiem jest kurs z podstaw fotografii, w ramach którego planowane są także zajęcia podczas jednego weekendu. Kurs Adobe Photoshop dla początkujących oraz kurs z podstaw fotografii startują w listopadzie, kurs dla zaawansowanych – w grudniu. Kolejne edycje warsztatów planowane są co drugi miesiąc.

Do uczestnictwa w warsztatach może przystąpić każdy chętny. Szkoła nie stawia żadnych wstępnych wymagań dotyczących wieku czy umiejętności. Co ważniejsze nie ma również znaczenia jakość posiadanego sprzętu fotograficznego i komputerowego.

Szczegółowy plan zajęć oraz informacje o sposobach zapisu dostępne są na stronie Warszawskiej Szkoły Fotografii: www.wsfoto.art.pl/warsztaty.


Warszawska Szkoła Fotografii istnieje od listopada 2000 roku. Zapewnia uczniom możliwie jak najlepsze warunki do rozwoju umiejętności i warsztatu zawodowego. Grono wykładowców  stanowią wybitni polscy artyści fotograficy – profesorowie uczelni oraz zawodowi praktycy z różnych dziedzin. Aktualnie stale współpracuje ze szkołą ponad dwudziestu wykładowców. Warszawska Szkoła Fotografii dodatkowo angażuje fotografów z całej Polski, nieraz z zagranicy, na krótkie warsztaty oraz na spotkania ze studentami.