piątek, 19 kwiecień 2024

0-1_080Charlie Waite w pierwszej kolejności zachwycił nas swoimi fotografiami, które przenoszą do ciepłej i pachnącej Toskanii, rześkiej o poranku i monumentalnej o zmroku Grecji czy mrocznej Szkocji.
Obcowanie z jego pracami to wycieczka w wyobraźni do znanych miejsc, które można poznać i odkryć na nowo, oglądając je z perspektywy obiektywu artysty. ...

0-1Charlie Waite w pierwszej kolejności zachwycił nas swoimi fotografiami, które przenoszą do ciepłej i pachnącej Toskanii, rześkiej o poranku i monumentalnej o zmroku Grecji czy mrocznej Szkocji.

Obcowanie z jego pracami to wycieczka w wyobraźni do znanych miejsc, które można poznać i odkryć na nowo, oglądając je z perspektywy obiektywu artysty.

Przy kolejnym spotkaniu z Charlie Waitem urzekł nas sposób jego opowiadania o sztuce fotografowania, ujęciu rzeczywistości krajobrazu w obiektywie, które zostaje zapamiętane na fotografii, oraz o tym co jest dla niego najważniejsze w wykonywanym lub oglądanym zdjęciu.

Dzisiaj, dzielimy się z Wami zapisem filmowym tego spotkania, który stanowi prolog video-book Sztuka fotografowania według Charliego Waite.


Charlie WaitemCharlie Waite urodził się w 1949 roku. Przez pierwszych dziesięć lat swojej kariery zawodowej związany był z brytyjskim teatrem oraz telewizją. To właśnie w tym okresie zafascynowało go teatralne oświetlenie i scenografia. W późniejszym okresie, krajobraz i sposób w jaki moSe on zostać ukazany poprzez grę światła i cienia odciągnął go od zawodu aktorskiego. Przez ostatnie dwadzieścia pięć lat, był wykładowcą w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Jego prace były wielokrotnie wystawiane w Londynie, w tym dwukrotnie w Teatrze Narodowym w Londynie oraz trzy razy w galerii OXO. Jego dzieła były takSe prezentowane w galeriach w Tokio, Nowym Jorku, Karmel i Australii, Sydney, Melbourne i Brisbane. W Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii oraz Niemczech zostało wydanych łącznie 27 albumów z jego fotografiami. Charlie Waite jest obecnie jednym z najbardziej cenionych fotografów na światowym rynku. Poza tworzeniem własnych zdjęć, Charlie Waite odnajduje równieS satysfakcję we wprowadzaniu innych w tajniki fotografowania. Za pośrednictwem swojej firmy Light i Land, która jest europejskim liderem w prowadzeniu warsztatów fotograficznych, Charlie Waite wraz z najlepszymi specjalistami w poszczególnych dziedzinach, prowadzi na całym świecie warsztaty i wycieczki, które mają przyczynić się do rozwoju sztuki fotografowania.

http://www.charliewaite.com/