Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Vademecum fotografii Sztuka fotografowania według Charliego Waite
piątek, 16 kwietnia 2021

Sztuka fotografowania według Charliego Waite
wtorek, 13 października 2009 18:22    Drukuj Email

0-1Charlie Waite w pierwszej kolejności zachwycił nas swoimi fotografiami, które przenoszą do ciepłej i pachnącej Toskanii, rześkiej o poranku i monumentalnej o zmroku Grecji czy mrocznej Szkocji.

Obcowanie z jego pracami to wycieczka w wyobraźni do znanych miejsc, które można poznać i odkryć na nowo, oglądając je z perspektywy obiektywu artysty.

Przy kolejnym spotkaniu z Charlie Waitem urzekł nas sposób jego opowiadania o sztuce fotografowania, ujęciu rzeczywistości krajobrazu w obiektywie, które zostaje zapamiętane na fotografii, oraz o tym co jest dla niego najważniejsze w wykonywanym lub oglądanym zdjęciu.

Dzisiaj, dzielimy się z Wami zapisem filmowym tego spotkania, który stanowi prolog video-book Sztuka fotografowania według Charliego Waite.


Charlie WaitemCharlie Waite urodził się w 1949 roku. Przez pierwszych dziesięć lat swojej kariery zawodowej związany był z brytyjskim teatrem oraz telewizją. To właśnie w tym okresie zafascynowało go teatralne oświetlenie i scenografia. W późniejszym okresie, krajobraz i sposób w jaki moSe on zostać ukazany poprzez grę światła i cienia odciągnął go od zawodu aktorskiego. Przez ostatnie dwadzieścia pięć lat, był wykładowcą w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Jego prace były wielokrotnie wystawiane w Londynie, w tym dwukrotnie w Teatrze Narodowym w Londynie oraz trzy razy w galerii OXO. Jego dzieła były takSe prezentowane w galeriach w Tokio, Nowym Jorku, Karmel i Australii, Sydney, Melbourne i Brisbane. W Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii oraz Niemczech zostało wydanych łącznie 27 albumów z jego fotografiami. Charlie Waite jest obecnie jednym z najbardziej cenionych fotografów na światowym rynku. Poza tworzeniem własnych zdjęć, Charlie Waite odnajduje równieS satysfakcję we wprowadzaniu innych w tajniki fotografowania. Za pośrednictwem swojej firmy Light i Land, która jest europejskim liderem w prowadzeniu warsztatów fotograficznych, Charlie Waite wraz z najlepszymi specjalistami w poszczególnych dziedzinach, prowadzi na całym świecie warsztaty i wycieczki, które mają przyczynić się do rozwoju sztuki fotografowania.

http://www.charliewaite.com/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 3 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież