Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Polecamy Nowe książki Fotograf w Podróży
sobota, 19 czerwca 2021

Fotograf w Podróży
wtorek, 27 marca 2012 21:14    Drukuj Email

Zobacz większe!

… to inspirujący przewodnik po świecie reporterskiej fotografii podróżniczej. Autor prowadzi czytelnika przez wszystkie etapy przygotowania się do wyjazdu fotograficznego i jego organizacji, dzieląc się swoja wiedzą, zdobytą podczas kilkunastu lat podróżowania, pracy fotograficznej i dziennikarskiej.

Czytelnik dowie się z książki czym jest fotografia podróżnicza i jaka misja kryje się za każdym, kto wyrusza w świat z aparatem fotograficznym. Przeczyta jak przygotować się merytorycznie i technicznie do wyjazdu fotograficznego: skąd czerpać wiedzę i informacje, jak wybrać odpowiednie miejsca do fotografowania, jak zorganizować czas na miejscu, jak i czym się poruszać, jak planować wyjazd w odpowiedniej porze roku i porze dnia i dlaczego fotografowanie z siodełka roweru jest ciekawsze niż z okna samochodu, a grzbiet wielbłąda to najlepszy sposób na podróżowanie z aparatem. 

Autor pomaga w wyborze sprzętu fotograficznego na miarę każdej kieszeni, umiejętności fotograficznych i tematyki zdjęć; opisuje wyposażenie fotografa – podróżnika, zwracając szczególną uwagę na praktyczny aspekt wykorzystania akcesoriów przydatnych w różnych warunkach fotografowania: zimą, na pustyni, pod i nad wodą, na rowerze czy w samochodzie.  Radzi jak się ubrać by nie wzbudzać sensacji, jak transportować sprzęt i jak odpowiednio spakować się na wyjazd fotograficzny.

W końcu czytelnik dowie się jak fotografować ludzi w różnych krajach i kulturach, czym jest fotografia uliczna i jak ją  uprawiać, jak fotografować w górach, kiedy jest zimno, pod wodą i na jednostkach pływających.  Autor opowiada czym jest fotografia o zmroku i jak tworzyć panoramy fotograficzne. 

Dla tych fotografujących podróżników, którzy chcieliby związać z fotografią swoje życie zawodowe, autor przygotował rozdział, z którego można się dowiedzieć jak zaistnieć z własną fotografią w mediach i Internecie, jak przygotować portfolio zdjęć, jak sprzedawać własne prace oraz jak przygotować środowisko „cyfrowej ciemni” aby efektownie przygotowywać zdjęcia do prezentacji.

O autorze:

Piotr Trybalski, podróżnik, dziennikarz i fotografik. Z aparatem podróżuje już od kilkunastu lat. Swoje teksty i zdjęcia publikował m.in. w Magazynie Podróże, Poznaj Świat, tygodniku POLITYKA, National Gepographic, tygodniku Przekrój, Focus Historia, Kaleidoscope, Enter, Magazynie Górskim, SKI Magazynie,  Waszych Podróżach, „VIVA!”.
Jest współautorem przewodnika „Podróże z adrenaliną” (wyd. Publicat) oraz współautorem zdjęć do książki „Odkrywanie świata” Ryszarda Badowskiego (wyd. Pascal) i współorganizatorem jednego z najciekawszych w Polsce festiwali podróżników „Trzy Żywioły”, a także festiwalu filmów dokumentalnych „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata” . Na co dzień jest redaktorem naczelnym portalu dla podróżników  - GoPlanet.pl i dla narciarzy - SkiPanorama.pl.

Strona prywatna autora: www.Trybalski.com.

Materiały prasowe Helion

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież