Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Polecamy Nowe książki „National Geographic Polska” z kolekcją fotografii
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

„National Geographic Polska” z kolekcją fotografii
wtorek, 03 sierpnia 2010 17:03    Drukuj Email

NG_okladka_082010----200Magazyn „National Geographic Polska” prezentuje wyjątkową kolekcję fotograficzną Śladami Wielkich Polskich Podróżników. Kolekcja składa się z pięciu fotografii, które będą dodawane do kolejnych wydań magazynu, począwszy od sierpniowego numeru (8/2010). Kolekcji towarzyszy wsparcie promocyjne.

Pierwsze zdjęcie w kolekcji to fotografia Madagaskar Arkadego Fiedlera, podróżnika i znakomitego pisarza. Podczas licznych podróży Fiedler nie tylko pisał, ale również fotografował. Zdjęcie otwierające kolekcję Śladami Wielkich Polskich Podróżników Fiedler wykonał w 1937 roku podczas podróży na Madagaskar, gdzie udał się na zlecenie rządu polskiego. Miał sprawdzić, czy na wyspie możliwa jest kolonizacja i polskie osadnictwo. Fotografia ukazała się dziś wraz z sierpniowym wydaniem „National Geographic Polska”.

 

Kolekcja składa się z następujących fotografii:

  1. Madagaskar, Arkady Fiedler (2 sierpnia 2010);
  2. Ameryka Południowa, Tony Halik (2 września 2010);
  3. Uzbekistan, Leon Barszczewski (1 października 2010);
  4. Chiny, Joseph Skarbek (29 października 2010);
  5. Melanezja, Bronisław Malinowski (2 grudnia 2010).

Prenumeratorzy „National Geographic Polska” otrzymają trzy dodatkowe zdjęcia autorstwa Włodzimierza Puchalskiego, Arkadego Fiedlera i Ryszarda Kapuścińskiego. Zdjęcia będą dodane do kolejnych wydań magazynu (1/2011, 2/2011, 3/2011). Cena magazynu nie uległa zmianie i wynosi 12,99 zł.

Fotografie z kolekcji będą drukowane na wysokiej jakości papierze i dodane do pisma w sposób umożliwiający czytelnikom ich wyjęcie i oprawienie. Na odwrocie fotografii znajdą się dodatkowe informacje o autorze oraz krótka historia powstania zdjęcia.

Fot-Arkady-Fiedler
Fot. Arkady Fiedler ze zbiorów Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież