Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Polecamy Nowe książki Z lustrzanką w podróży
niedziela, 18 kwietnia 2021

Z lustrzanką w podróży
poniedziałek, 24 maja 2010 20:27    Drukuj Email

– przewodnik dla fotografujących globtroterów

Z-lustrzanka-w-podrozy----200Dzięki prostym w obsłudze aparatom fotograficznym każdy, nawet najmniej zaawansowany użytkownik, może dokumentować swoje podróże. Wykonywanie fotografii stało się jeszcze popularniejsze wskutek tryumfalnego zdobycia rynku przez aparaty  cyfrowe. Fotografią zajmują się już miliony ludzi: weekendowi turyści, miłośnicy długich wypraw, a także początkujący zawodowcy. Dla takich osób została stworzona książka „Z lustrzanką w podróży” autorstwa Michaela Freemana.

Wydany przez Wydawnictwo G+J RBA poradnik pokazuje, jak zaplanować wyprawę, kiedy warto wybrać się w podróż, gdzie szukać inspiracji, a także co, kiedy i jak najlepiej fotografować. Korzystając ze wskazówek autora czytelnik przekona się, jak ważne jest właściwe przygotowanie i pozna olbrzymie możliwości realizacji pomysłów, jakie daje aparat cyfrowy.

Michael Freeman – doświadczony, uznany fotograf. Jest autorem tekstów i zdjęć do ponad 100 książek (w tym ponad 40 tytułów dotyczących fotografii), z których kilka zostało już wydanych w Polsce. Każdego roku ponad sześć miesięcy spędza w podróży, często odwiedzając kraje Trzeciego Świata i Azję. Jego wskazówki zebrane w książce
„Z lustrzanką w podróży” pokazują czytelnikom, jak robić zdjęcia w każdej sytuacji, umiejętnie dobierając takie parametry jak jakość, kontrast, kolor i ostrość. Autor zebrał swoje bogate, wieloletnie doświadczenia, usystematyzował użyteczne informacje i stworzył praktyczny poradnik dla podróżujących fotografów.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież