Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Wyniki Konkurs fotograficzny EDEN
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Konkurs fotograficzny EDEN
piątek, 06 listopada 2009 19:11    Drukuj Email

eden-2azorganizowany był po raz pierwszy w ramach projektu European Destinations of Excellence (Modelowe Ośrodki Turystyczne Europy). Konkurs miał na celu promocję ośrodków odpowiedzialnej turystyki na terenie całej Europy.

Zadaniem uczestników było przesłanie fotografii zainspirowanej dziewiczym pięknem Europy, która jednocześnie najtrafniej oddaje ideę zrównoważonej i odpowiedzialnej turystyki. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy 27 państw członkowskich UE, krajów kandydujących oraz państw należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu/Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy kochają podróże i fotografię.

Międzynarodowe jury wybrało trzy prace:
Plitvice_Lakes,_Croatia_200Tim Edmonds, Jezioro Plitwice, Chorwacja „Promenada Kaluderovac”

Podczas ostatniej podróży do Chorwacji zaryzykowałem, i  postanowiłem zobaczyć coś więcej niż przybrzeżne plaże i piękne wyspy. Wybrałem się w podróż do wnętrza kraju nad jezioro Plitvice. To było najważniejsze wydarzenie podróży -  z jego unikalnym, urokliwym krajobrazem, rozmaitą rośliną i przyrodą.  Wróciłem tam wieczorem, by zrobic  to zdjęcie.

Jezioro Plitvice jest położone w regionie Krasu i korzysta z projektu ochrony Ekosystemu Krasu, dzięki któremu ochrona środowiska naturalnego szczęśliwie  łączy się  z działalnością turystyczną dla dobra lokalnej społeczności.

Illya Rozenbaum, Ambleteuse, Francja, „Zbieracz małży”

mussels_picker-200Zbieracz małży reprezentuje tradycyjne  zajęcie mieszkańca miasta. Umieszczony między piaszczystymi wydmami i morzem, Ambleteuse jest małym klejnotem, nie tknietym przez masowa turystykę, choć wydaje się że  i to się zmieni.

Znajdują się tu tylko dwa małe hotele i kemping.  Można wdychać świeże powietrze, oglądać oszałamiające widoki a wraz z porannym odpływem zbierać odkryte małże, kraby i inne morskie stworzenia, wszystko po to by godnie przyjąć gości na wspaniałym obiedzie.

 

railway_winter-200Svetlin Marinov, Góry Rodopy, Bułgaria, „Kolej wąskotorowa schowana w zimie”

I w końcu, zima cicho przykrywa wszystko śniegiem. Ale, jak w bajce; niewielki „Polarny Ekspres” niespokojnie podróżuje przez białe drzewa.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież