niedziela, 14 kwiecień 2024

Nagrodę główną – tygodniową wycieczkę do Turcji dla dwóch osób ufundowaną przez B.P. Exim Tours otrzymuje Michał Żochowski za pracę „Plaża”. ...

Nagrodę główną – tygodniową wycieczkę do Turcji dla dwóch osób ufundowaną przez B.P. Exim Tours otrzymuje Michał Żochowski za pracę „Plaża”.

Zobacz większe!

II miejsce Ex eaquo - Krzysztof Synowiec i Marcin Stawiarz
nagrody: krzesło turystyczne, torba z matą, apteczka turystyczna, turystyczny zestaw nici, namiot plażowy

Zobacz większe!Zobacz większe!

III miejsce Jakub Piękoś
nagrody: namiot plażowy, torba z matą, apteczka turystyczna

Zobacz większe!

Dodatkowo jury konkursu przyznało kilka wyróżnień: Monika Chura-Quispe, Anna Pijewska, Bartosz Hołoszkiewicz, Joanna Wolska, Mirosław Mizera, Michał Wilczek, Michał Żurawski, Izabella Gądek.

Zobacz większe! Zobacz większe! Zobacz większe! Zobacz większe!
Zobacz większe! Zobacz większe! Zobacz większe! Zobacz większe!

 

Wakacyjny konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem naszych czytelników – ilość zdjęć przesłanych to prawie 500. Temat dość szeroki, można powiedzieć łatwy, lekki i przyjemny, tym bardziej wybranie laureata nie było proste. Całą redakcję zachwyciła praca Michała Żochowskiego ukazująca plażę w niecodziennym świetle- nie ma tu tak często fotografowanego zachodu słońca, nie jest to również miejsce pełne wylegujących się plażowiczów, a raczej odludny, niecodzienny krajobraz-droga wiodąca do nieznanego celu, która pobudza zmysły i wyobraźnię.

Uczestnicy wakacyjnego konkursu wykazali się nie tylko zdolnościami fotograficznymi, ale również literackimi. Oprócz zdjęć otrzymaliśmy mnóstwo wspomnień wakacyjnych, mini-przewodników z Tunezji, Zakhyntos, Egiptu, opisy ciekawych miejsc w Polsce np. plaż w Międzyrzeczu Podlaskim czy w okolicach Grzybowa.

Pani Iwonie Bejnar wakacyjna aura dodała poetyckich skrzydeł, za wierszyk serdecznie dziękujemy!