piątek, 19 kwiecień 2024
Konkurs fotograficzny firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010”

lukasz-kalebasiak-laureat-Glosowania-Internautow-4-tydzien_lekkie---080Po raz kolejny triumfuje ten sam fotograf! Szczęście czy prawdziwy talent?

Łukasz Kałębasiak jest autorem fotografii pt. „Śpiew”, która została wybrana przez Internautów jako zdjęcie tygodnia w głosowaniu trwającym od 24 – 30 maja. Internauci wybierali spośród 291 zdjęć, łącznie oddając 1401 głosów. …

Konkurs fotograficzny firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010”

Po raz kolejny triumfuje ten sam fotograf! Szczęście czy prawdziwy talent?

lukasz-kalebasiak-laureat-Glosowania-Internautow-4-tydzien_lekkie---200Łukasz Kałębasiak jest autorem fotografii pt. „Śpiew”, która została wybrana przez Internautów jako zdjęcie tygodnia w głosowaniu trwającym od 24 – 30 maja. Internauci wybierali spośród 291 zdjęć, łącznie oddając 1401 głosów.

Fotograf amator z Żychlina jest ogromnym szczęściarzem. Również w poprzednim głosowaniu został wyróżniony przez internautów jako autor najlepszego zdjęcia tygodnia.

Jak udaje mu się robić tak znakomite zdjęcia? Chociaż fotografią interesuje się dopiero od dwóch lat, przyrodą jest zafascynowany już od dziecka. Dlatego też potrafi w każdym momencie dostrzec jej piękno. Zdjęcie pt. „Śpiew” wykonał podczas spaceru obok stawów przy cukrowni w Żychlinie. - Jak co roku zagnieździł się tam podróżniczek, jest to jego rewir. Bardzo ciekawie się wyeksponował, mogłem ładnie rozmyć tło – mówi Łukasz Kałębasiak.

Zdjęcie zostało docenione także przez naszych jurorów, komentarza udzielił Zbigniew Włodarski, redaktor naczelny miesięcznika FOTO.

- Autor tego zdjęcia – Łukasz Kałębasiak – zaskarbił sobie względy internautów zdobywając ich głosy już drugi raz w tym konkursie. I nie ma się czemu specjalnie dziwić. Tym razem na fotografii jest niezwykle kolorowy, subtelny i mały ptaszek o wdzięcznej nazwie podróżniczek. Z pewnością śpiewa równie pięknie jak stroszy piórka - zachwyca się Zbigniew Włodarski. - Szkoda, chciałoby się powiedzieć, że Państwo tego nie słyszycie, ale możecie zobaczyć. Fotografowanie płochliwych ptaków, jak zresztą większości zwierząt poruszających się niezwykle szybko, jest niezwykle trudne. Wymaga ogromnej cierpliwości, a przede wszystkim wiedzy. Oczywiście, można podczas spaceru po polach czy łąkach zaczaić się zrobić fantastyczne zdjęcia, jednak zwykle jest to dzieło przypadku nie fotografa. Łukasz Kałębasiak dowiódł, ze nie obce mu wielogodzinne czatowanie, na pewno takich zdjęć jak to, wyróżnione, ma o wiele więcej, kto wie czym jeszcze zadziwi internautów. W ten sposób owocuje fascynacja przyrodą, od lat zdobywana wiedza na jej temat. Można oczywiście być malkontentem, narzekać, że gałązki zbyt zielone a tło rozmyte. Że co prawda pierwszy plan na którym podróżniczek śpiewa jest w porządku, ale białe piórka pod dzióbkiem są jakieś wypalone. Można, tylko po co? Przecież to jest świetne zdjęcie, niełatwe, tym bardziej godne uwagi – gratuluje wytrwałości Zbigniew Włodarski.

W tym tygodniu trwa już piąte Głosowanie Internautów na zdjęcia nadesłane w dniach 31 maja do 06 czerwca. Zagłosować można na stronie www.ekologiawobiektywie.pl/ekofoto.php/konkurs/2010-5-tydzien. Wyniki tego głosowania poznamy w środę 16 czerwca br. W sumie zostanie wyłonionych 7 fotografii tygodnia. Następnie w terminie od 28 czerwca do 11 lipca odbędzie się Główne Głosowanie Internautów na ich zdaniem najlepsze zdjęcie 10. jubileuszowej edycji konkursu.

Na stronie http://www.ekologiawobiektywie.pl/ w zakładce Rozrywka znajdziecie Państwo także inne atrakcje – e-kartki do wysłania znajomym, fotopuzzle na nudne wieczory czy kolorowe animacje. Zapraszamy!