poniedziałek, 15 kwiecień 2024
Trzecie Głosowanie Internautów rozstrzygnięte!

1-mKonkurs fotograficzny firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010"

Zwycięzcą trzeciego Głosowania Internautów w konkursie fotograficznym firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010" został Łukasz Kałębasiak za zdjęcie pt. „Kochanie zaczekaj" ukazujące zaloty żurawi. …

 

Trzecie Głosowanie Internautów rozstrzygnięte!

Konkurs fotograficzny firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010"

1Zwycięzcą trzeciego Głosowania Internautów w konkursie fotograficznym firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010" został Łukasz Kałębasiak za zdjęcie pt. „Kochanie zaczekaj" ukazujące zaloty żurawi.

W tygodniu od 17 do 23 maja br. dopuszczono do konkursu 308 fotografii. W Głosowaniu Internautów wzięło udział 2 704 miłośników fotografii i Internetu. W wyniku ich głosowania wygrało zdjęcie fotografa z Żychlina.

Łukasz Kałębasiak, czterdziestosześcioletni fotograf amator o konkursie dowiedział się przez Internet. Fotografią, szczególnie aktywnie, zajmuje się od dwóch lat. Zdjęcia robi cyfrową lustrzanką Canon EOS-50D. Jest samoukiem, czasem wspomagającym się wiedzą z portali i publikacji branżowych. Zdjęcie, które zaskarbiło uznanie internautów zostało zrobione w okolicach Żychlina, w Dolinie rzek Słudwii i Przysowy , wczesną wiosną w godzinach rannych.

- Od najmłodszych lat fascynuję się przyrodą, jej pięknem i co najważniejsze jej ochroną - opowiada o swoim zdjęciu Łukasz Kałębasiak - Choć fotografią zajmuję się od niedawna udaje mi się uchwycić szczególne momenty dzięki temu, że znam prawa rządzące naturą - dodaje.

Ulubione zdjęcie internautów z ich trzeciego głosowania tak komentuje Dariusz Magier, jeden z jurorów konkursu "Ekologia w Obiektywie",  zawodowy fotograf i twórca popularniej gry FotoZagadka.

- Nie jest łatwo podejść żurawia, bo są to bardzo czujne i płochliwe ptaki. W dodatku przez większość czasu zachowują się raczej statycznie, dlatego okres godowy to świetna okazja do wykonania dynamicznych ujęć. Łukasz Kałębasiak jest doświadczonym obserwatorem, doskonale wie, jak fotografować ptaki i z pewnością ma w swoim dorobku wiele świetnych zdjęć. Doceniam trudność wykonania zdjęcia, spryt i nieodzowną odrobinę szczęścia, które zawsze się przydaje, a szczególnie w fotografii przyrodniczej. - Wybór na „Zdjęcie tygodnia", jak najbardziej uzasadniony, chociaż ciekawych zdjęć było sporo. Bardzo podoba mi się kompozycja, może tylko wyrównałbym horyzont oraz delikatnie przyciąłbym dół i lewy bok. To doskonała wielowymiarowa scenka, gdzie jasno określona jest rola każdego z żurawi. Z pewnością zdjęcie działa na wyobraźnię i każdy może interpretować go po swojemu. Ktoś zobaczy tylko gody zwierząt, ktoś inny spersonifikuje ptaki i dostrzeże w nich sprzeczkę kobiety i mężczyzny, może zazdrość, ktoś inny wyobrazi sobie awanturę w domu lub odganianie intruza, który wtargnął na posesję. Bardzo dynamiczny kadr, oba żurawie kipią energią. Takie zdjęcia lubię.

W tym tygodniu trwa czwarte Głosowanie Internautów na zdjęcia nadesłane na konkurs w terminie od 24 do 30 maja br. - patrz www.ekologiawobiektywie.pl/ Galeria 4 tydzień. Wyniki kolejnego głosowania zostaną ogłoszone w środę, 9 czerwca br. W sumie zostanie wyłonionych 7 fotografii tygodnia. Następnie w terminie od 28 czerwca do 11 lipca odbędzie się Główne Głosowanie Internautów na ich zdaniem najlepsze zdjęcie 10. jubileuszowej edycji konkursu.

Organizatorzy konkursu czekają na zdjęcia do 19 czerwca 2010 r. Wszystkie prace zostaną poddane ocenie profesjonalnemu Jury. Na laureatów konkursu i głosujących internautów czekają nagrody. Na wszystkich fanów portalu www.ekologiawobiektywie.pl czekają e-kartki, eko-animacje oraz fotopuzzle.