piątek, 19 kwiecień 2024
Konkurs fotograficzny firmy Bayer  „Ekologia w Obiektywie 2010"

Pierwsze Głosowanie Internautów rozstrzygnięte!

100519_---080Zwycięzcą pierwszego Głosowania Internautów w konkursie fotograficznym firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010" został Mateusz Hartung za zdjęcie pt. „Blood is pumping.". W tygodniu od 4 do 9 maja br. dopuszczono do konkursu 184 zdjęcia. W Głosowaniu Internautów wzięło udział 982 miłośników fotografii i Internetu. W wyniku ich głosowania wygrało zdjęcie młodego fotografa z Polanicy Zdrój. …

Konkurs fotograficzny firmy Bayer  „Ekologia w Obiektywie 2010"

Pierwsze Głosowanie Internautów rozstrzygnięte!

100519_---200Zwycięzcą pierwszego Głosowania Internautów w konkursie fotograficznym firmy Bayer „Ekologia w Obiektywie 2010" został Mateusz Hartung za zdjęcie pt. „Blood is pumping.". W tygodniu od 4 do 9 maja br. dopuszczono do konkursu 184 zdjęcia. W Głosowaniu Internautów wzięło udział 982 miłośników fotografii i Internetu. W wyniku ich głosowania wygrało zdjęcie młodego fotografa z Polanicy Zdrój.

Mateusz Hartung, dwudziestoletni fotograf amator o konkursie dowiedział się przez Internet. Fotografią, szczególnie aktywnie, zajmuje się od roku. Wcześniej robił zdjęcia aparatem z telefonu komórkowego, potem aparatem cyfrowym, a teraz fascynuje się aparatem lustrzanym. Jest samoukiem, czasem wspomagającym się wiedzą z portali i publikacji branżowych. Zdjęcie, które zaskarbiło uznanie internautów zostało zrobione w okolicach Polanicy Zdrój, nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, na przełomie marca i kwietnia w godzinach późno popołudniowych.

Ulubione zdjęcie internautów pierwszego ich głosowania tak komentuje jeden z jurorów konkursu "Ekologia w Obiektywie" - Anna Brzezińska-Skarżyńska, Dyrektor-Redaktor Naczelna Fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej, fotograf i fotoedytor.

- „Zdjęcie wybrane przez internautów w pierwszej chwili cieszy oko swoją kompozycją i kolorami. - komentuje Anna Brzezińska-Skarżyńska - Ale już w drugiej chwili zaczęłam się zastanawiać czy oko ludzkie widzi w taki sposób wodę. Oczywiście, że nie. Co więc autor chciał nam przekazać? Jaki był jego cel? Może tylko urodę krajobrazu, którą dodatkowo starał się ulepszyć podbiciem kolorów i "rozmyciem" wody. Zieleń tego zdjęcia jest tak intensywna, że zadziwia przy szarych gałęziach drzew rosnących tuż nad wodą. A strumień nie pluszcze, nie widać kropelek, jest tak gładki, że wyobraźnia go nie usłyszy. Autor mógł uzyskać taki efekt używając statywu i bardzo długiego czasu naświetlania, lub po prostu obrabiając zdjęcie w komputerze. Trudno jest to odgadnąć. Technika fotografii jest w tych czasach tak wysoka, że najpoważniejsze i najmądrzejsze gremia jurorów mogą być zmanipulowane przez sprawnych autorów. Tym razem jednak nie czuję się „wykiwana", w tego rodzaju fotografii to dopuszczalne, a zdjęcie dzięki temu jest prostu miłe dla oka."

W tym tygodniu trwa 2-ie głosowanie Internautów na zdjęcia nadesłane na konkurs w terminie od 10 do 16 maja br. - patrz www.ekologiawobiektywie.pl

Wyniki kolejnego konkursu zostaną ogłoszone w środę, 26-go maja br.

Organizatorzy konkursu czekają na zdjęcia do 19 czerwca 2010 r. W terminie od 28 czerwca do 11 lipca odbędzie się Główne Głosowanie Internautów na ich zdaniem najlepsze zdjęcie 10. jubileuszowej edycji konkursu. Na laureatów konkursu i głosujących internautów czekają nagrody. Na wszystkich fanów portalu www.ekologiawobiektywie.pl czekają e-kartki, eko-animacje oraz fotopuzzle.