Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Wyniki Przestrzeń wyobraźni
środa, 21 kwietnia 2021

Przestrzeń wyobraźni
wtorek, 11 maja 2010 23:22    Drukuj Email

logo_galeria_fotoplastykon---200Ogólnopolski Konkurs fotograficzny

PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI  - zdjęcie miesiąca

X edycja

Organizator i pomysłodawca: Antoni Rut Galeria Fotografii Fotoplastykon

Współorganizator: WBPiCAK w Poznaniu www.fotoplastykon.com.pl

Patronat:

Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny

Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej

Związek Artystów Plastyków

Rozstrzygnięto siódmą z dziesięciu sesji w ramach X edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Fotograficznego „Przestrzeń wyobraźni”. Zdjęcia zgłoszone do konkursu oceniał Antoni Rut (Fotoklub RP, ZPAF, ZAP).  Po wnikliwej ocenie wszystkich prac pod względem artystycznym, technicznym, wybranego tematu i wskazaniu błędów wyróżnienia otrzymali:

Iwona Czerniak, Jarek Yarki Bambynek, Jarosław Bernatowicz, Krzysztof Glonek, Krzysztof Krawczyk, Maciej Kuzior, Andrzej Ziemkowski.

Głównym elementem konkursu są comiesięczne internetowe spotkania, w trakcie których na stronie internetowej www.fotoplastykon.com.pl umieszczane są nadesłane prace, a znani fotograficy (Fotoklub RP, ZPAF) oceniają nadesłane fotografie. Autorzy uczestnicy tych wirtualnych spotkań mają jedną z nielicznych możliwości sukcesywnego podnoszenia swoich umiejętności i konsultacji z prowadzącymi fotografikami. Najlepsze zdjęcia z tych comiesięcznych spotkań są poddane ocenie profesjonalnego jury i zaprezentowane mieszkańcom Poznania i Wielkopolski w formie finałowej wystawy, a zwycięzcy konkursu otrzymają Medale Fotoklubu RP oraz nagrody i wyróżnienia. Wiele fotografii zakwalifikowanych do wystawy znajdzie się w obszernym katalogu.

czerniak_iwona_w_locie---200

IWONA CZERNIAK  *  W locie

Antoni Rut: Kolejna grafika, w której wykorzystano różne obrazy realistyczne. Autorka bardzo dobrze wykorzystała wielość elementów dla zwrócenia uwagi na dość niecodzienny widok wyimaginowanej przestrzeni, w której jak w filmie Chiczkoka dominują sylwetki ptaków. Czy jest to sytuacja pozytywna czy straszna jak w filmie grozy trzeba samemu sobie odpowiedzieć. Jest tu dobrze dobrane tło, na którym w bardzo dynamicznej sytuacji pokazane są sylwetki ptaków. O takich ptakach myślałem pisząc recenzję do pracy zatytułowanej „Strach na wróble”. Gdyby na takim tle z tymi ptakami, może inaczej ułożonymi umieścilibyśmy stracha, tylko takiego bardziej podobnego do stracha, byłaby z tamtej pracy bardzo intrygująca grafika.

Antoni Rut

Prezes Oddziału Poznańskiego Związku Artystów Plastyków

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież