Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
niedziela, 20 czerwca 2021

transFORM
poniedziałek, 27 lipca 2009 23:42    Drukuj Email
transform_logoGaleria 2b ogłasza konkurs
transFORM - tak to widzę

transFORM twórcza przestrzeń nad Wisłą w Warszawie
czerwiec-wrzesień 2009

transFORM jest częścią Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY WARSZAWA 2016 | EUROPEJSKA STOLICA KULTURY | KANDYDAT

www.warszawa2016.pl/przemiany
http://www.przemianywisly.pl/

transFORM to projekt działań artystyczno-ekologicznych nad Wisłą. Zaangażowało się w niego kilkudziesięciu artystów, polskich i z zagranicy. Chcemy ściągnąć warszawiaków nad Wisłę, pokazać im, jak fascynująca jest to przestrzeń i zachęcić do kreatywnego spędzania czasu.
transFORM oparty jest na procesie, rozrasta się i powiększa o kolejne elementy. Jedno z najważniejszych założeń jest następujące: artyści tworzą na miejscu prace specjalnie dla projektu, wspierani przez studentów, wolontariuszy i lokalną społeczność. Z natury projektu wynika położenie nacisku na kontekst lokalny, nawiązanie do miejsca, tradycji, historii i współpraca z ludźmi. Przestrzeń nadwiślańska staje się dzięki temu żywym warsztatem, miejscem budowania, tworzenia kultury uczestniczącej, a nie tylko sceną, na której „odgrywa się” gotowe spektakle, prezentuje zakupionych przez agencje wykonawców. Istotnym tematem jest  sztuka w i dla środowiska, promująca postawy proekologiczne, proponująca nowatorskie rozwiązania artystyczno-technologiczne. Punktem wyjścia może być choćby czystość wody w Wiśle, bariery urbanistyczne i architektoniczne, aspekty przyrodnicze, zagrożenia i szanse ekosystemu, szukanie nowych źródeł energii – to także są obszary, w których porusza się wielu poszukujących artystów.

Zapraszamy wszystkich obserwatorów działań transFORM do robienia zdjęć, filmów i innych form dokumentacji projektu - i do udziału w konkursie.

Termin nadsyłania prac: 20 września 2009.

Przewidujemy jedną nagrodę główną - 5000 złotych!

regulamin i karta zgłoszenia http://www.2b.art.pl/index.php?LANG=pl&struct=29_14

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież