Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio „Wymyśl nowy świat”
niedziela, 09 maja 2021

„Wymyśl nowy świat”
piątek, 19 czerwca 2009 10:37    Drukuj Email
przez fotografię - nowy konkurs UE

Marta Angrocka-Krawczyk Komisja Europejska

Większe!

Konkurs fotograficzny pt. „Wymyśl nowy świat” organizuje Komisja Europejska w ramach Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji (EYCI) 2009. Mogą w nim wziąć udział fotografowie profesjonalni i amatorzy w każdym wieku z całej Unii Europejskiej. Prestiżowe jury wyłoni zwycięzców, którzy otrzymają nagrody w postaci sprzętu fotograficznego i wycieczek do europejskich miast. Zdjęcia należy nadsyłać do dnia 31 sierpnia 2009 r.

Jedną z nieodzownych dla przeżycia cech człowieka jest wyobraźnia: pomaga w nadawaniu znaczenia doświadczeniom i pozwala zrozumieć wiedzę. To dzięki wyobraźni potrafimy zrozumieć świat. W tych czasach szybkich zmian musimy być elastyczni i kreatywni, musimy w pełni korzystać z naszej wyobraźni i innowacyjności, a także przenosić się myślami w przyszłość.

Komisja Europejska zachęca wszystkich fotografów zawodowych oraz amatorów, jak również studentów fotografii oraz wszystkich innych zainteresowanych do zgłaszania swoich prac do konkursu fotograficznego pt. „Wymyśl nowy świat". Jest on otwarty dla wszystkich miłośników fotografii będących rezydentami jednego z państw członkowskich UE, krajów kandydujących, Liechtensteinu lub Norwegii. W związku z konkursem uruchomiono specjalną stronę internetową: www.imagine2009.eu.

Jury konkursu „Wymyśl nowy świat” przewodniczyć będzie Chris Wainwright – profesor fotografii a jednocześnie przewodniczący Europejskiej Ligi Instytutów Sztuki (ELIA). Zgłoszone zdjęcia oceniać będzie międzynarodowe jury składające się z wybitnych przedstawicieli świata fotografii i sztuki, którzy wyłonią zwycięzców. W skład jury wejdą: Claude Bussac, dyrektor PhotoEspaña, Hiszpania; François Hébel, dyrektor Rencontres d'Arles, Francja; Orsolya Kőrösi, dyrektor zarządzająca Węgierskim Domem Fotografii, Węgry; Vangelis Ioakimidis, dyrektor Muzeum Fotografii w Salonikach, Grecja; Elina Brotherus, fotograf i artystka video, Finlandia oraz Klavdij Sluban, francuski fotograf słoweńskiego pochodzenia.

Europejscy obywatele będą mieli możliwość wybrania zwycięzcy „Nagrody Publiczności” poprzez głosowanie w Internecie. Czterech zwycięzców konkursu otrzyma cenne nagrody w postaci aparatów fotograficznych, sprzętu fotograficznego, wycieczek do europejskich miast; nagrodą będzie również docenienie ich talentów na skalę europejską.

Konkurs fotograficzny to jedno z wielu wydarzeń organizowanych przez Komisję Europejską w ramach Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009. Celem Europejskiego Roku, pod hasłem „Wyobraźnia, Kreatywność, Innowacje” jest podniesienie poziomu świadomości publicznej na temat znaczenia kreatywności i innowacji jako kompetencji kluczowych dla rozwoju osobistego, społecznego oraz gospodarczego. Podkreślając wagę kreatywności i innowacji, Unia dąży do właściwego ukształtowania przyszłości Europy w warunkach globalnej konkurencji w oparciu o twórczy i innowacyjny potencjał, jaki drzemie w nas wszystkich.


Więcej informacji:

Oficjalna strona internetowa konkursu: http://www.imagine2009.eu
Oficjalna strona Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji: http://create2009.europa.eu

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież