środa, 17 lipiec 2024

logoAgencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o. organizuje II edycję konkursu fotograficznego "Gdyński modernizm w obiektywie". Partnerem konkursu jest Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne. Chcielibyśmy za Państwa pośrednictwem zaprosić do udziału wszystkich fanów fotografii i architektury.…

logoAgencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o. organizuje II edycję konkursu fotograficznego "Gdyński modernizm w obiektywie". Partnerem konkursu jest Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne. Chcielibyśmy za Państwa pośrednictwem zaprosić do udziału wszystkich fanów fotografii i architektury.

Celem konkursu jest promocja estetyczno-architektonicznych oraz historycznych walorów miasta Gdyni, w szczególności gdyńskiego modernizmu.

Prace na konkurs można nadsyłać w trzech kategoriach:

  • "GŚ" - gra światła w architekturze modernistycznej Gdyni
  • "RSA" - rytm, symetria, asymetria w architekturze modernistycznej Gdyni
  • "LA" - ludzie i architektura, czyli życie pośród architektury modernistycznej Gdyni

W każdej kategorii można nadesłać do trzech fotografii. Prace należy przysyłać pocztą lub dostarczać osobiście do 15 sierpnia 2012 roku na adres:

Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o.
81-404 Gdynia, ul. Świętojańska 141

Jury konkursu przyzna następujące nagrody:

  • I nagroda - 500,- zł oraz pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni
  • II i III nagroda - zestawy książek i albumów o fotografii i architekturze

oraz pamiątki Szlaku Modernizmu Gdyni.

Ponadto Jury wyróżni kilkanaście prac, które wraz z fotografiami nagrodzonymi wezmą udział w wystawie pokonkursowej podczas tegorocznego Weekendu Architektury w Gdyni, który odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia, oraz zostaną opublikowane na stronie internetowej modernizmgdyni.pl

Strona konkursu: http://modernizmgdyni.pl/?p=1306

Regulamin konkursu: http://arg.gdynia.pl/do_pobrania.html?