środa, 17 lipiec 2024

logotyp_obiektywnie_slaskie_080Konkurs „obiektywnie śląskie”, organizowany przez stowarzyszenie „Projekt Śląsk”, jest konkursem na najlepsze fotoreportaże o Śląsku, a w tym roku również na najlepsze filmy. …

logotyp_obiektywnie_slaskie

Konkurs „obiektywnie śląskie”, organizowany przez stowarzyszenie „Projekt Śląsk”, jest konkursem na najlepsze fotoreportaże o Śląsku, a w tym roku również na najlepsze filmy.

2 lipca 2012r. rusza już trzecia edycja konkursu! Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Śląsk- moje miejsce”, który uczestnicy będą prezentować w dwóch odsłonach:

Fotoreportażu (składającego się z od 3-7 zdjęć) w następujących czterech kategoriach tematycznych:  CZŁOWIEK , TAJEMNICA, RADOŚĆ, METAMORFOZA oraz Filmu: max 2 minutowego, realizowanego kamerą profesjonalną, amatorską lub komórką, rozumianego jako twórcze wariacje nt .„Śląsk- moje miejsce”.

Jury w składzie:

Magdalena Łazarkiewicz (reżyserka i scenarzystka), Lech Majewski (reżyser filmowy oraz teatralny, pisarz, poeta i malarz), Marcin Meller (dziennikarz i publicysta) oraz Jacek Joostberens (doktor sztuki, adiunkt w katedrze Rysunku i Malarstwa na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej) wybierze najlepsze fotoreportaże oraz filmy tegorocznej edycji.

Prace można nadsyłać do 17 września br. Konkurs posiada swoją stronę internetową www.obiektywnieslaskie.pl, gdzie nie tylko można podziwiać wszystkie prace konkursowe, ale też głosować na swój ulubiony fotoreportaż lub film.  Podobnie jak w zeszłych dwóch edycjach zostanie przyznana nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż oraz filmik z najwyższą liczbą „kliknięć”.

NAGRODAMI w konkursie są:

  • wycieczki do Brukseli ufundowane europosła dra Marka Migalskiego  (17 wycieczek); Weekend dla 2 osób w jednej z wybranych leśniczówek Regionalnych Lasów Państwowych, wraz z wyżywieniem w formie obiadu (dla 5 laureatów konkursu)
  • czytnik firmy Amazon Kindle  oraz warsztaty fotograficzne i filmowe realizowane przez specjalistów firmy Future Processing; statyw firmy Manfrotto
  • 1x roczna i  2x półroczne prenumeraty miesięcznika o fotografii „FOTO”
  • pamiątkowe zdjęcia fotoreportaży wraz z oprawą dla zwycięzców
  • prezentacja  najlepszych prac III edycji w formie wystawy, która zostanie zaprezentowana podczas finału III edycji
Sponsorzy oraz patroni III edycji:

sponsorzy

W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji:

Anna Kokolus (koordynator projektu): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 503147123

III  Edycja 2012