Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio STREET PHOTO by Olympus
czwartek, 15 kwietnia 2021

STREET PHOTO by Olympus
czwartek, 23 września 2010 19:01    Drukuj Email

StreetPhoto_Olympus_logo_800x430

Konkurs fotografii

Olympus Polska zaprasza do wzięcia udziału w ciekawym konkursie STREET PHOTO! Henri Carter Bresson, William Eggleston, Haryy Winogrand czy Robert Doisneau to mistrzowie ‘fotografii ulicznej’.

Termin ten można rozumieć wielorako co pozwala na kreatywność uczestników fotograficznych zmagań. Sposób rozumienia zdjęć typu STREET PHOTO wzbudza wiele emocji, czy przewagą będą czarno-białe ujęcia czy kolorowe? Czy fotografia ta jest bliżej dokumentu czy reportażu?

Oto wspaniała okazja do zapoznania się z tą tematyką. Na najbardziej kreatywnych czekają cenne nagrody. Aż 160 nagród! Aparaty Olympus z serii PEN z wymienną optyką, wytrzymałe kompakty z serii Tough czy szkolenia w Akademii Fotografii. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie STREET PHOTO, do uwieczniania na fotografii ‘oddechu miasta’ i podzielenia się tym z odbiorcami.

Rozwój fotografii typu „STREET PHOTO” pokazuje, że rośnie grono osób które wkładają emocje w fotografie. Popularność i dostępność aparatów cyfrowych w połączeniu z Internetem jako medium do publikacji prac sprawia, że w wielu osobach budzi się potrzeba ekspresji. Możliwość wystawienia swoich prac na ocenę użytkowników sieci sprawia, że fotografia przestaje być elitarną sztuką wystawianą tylko w klasycznych galeriach. Oceny zdjęć umieszczonych w sieci z założenia są obiektywne, a poprzez masowość odbiorców trafne i realne. Przy tej okazji autorzy zdjęć zaliczają swoistą „szkołę fotografii” w której „program nauczania” jest kształtowy przez to co podoba się odbiorcom.

Scenariusz konkursu:

Uczestnicy konkursu wykonują i zgłaszają zdjęcia w poniżej opisanych kategoriach. Nagrody zostaną przyznane na podstawie ilości głosów oddanych przez widzów i uczestników konkursu z zachowaniem podziału na rodzaj zdjęć. Organizatorzy przyznają Grand Prix oraz wyróżnienia.

Kategorie konkursowe:

BARWY mojego miasta: koloryt i odcienie miejsca, w którym mieszkasz. Pożądane będą prace, które obraz traktują w sposób kreatywny pozwalając na pokazanie w ciekawy sposób normalnych i zwykłych miejsc.

KLIMATY mojego miasta: aktywne podejście do fotografii. Doceniane będą prace, które podejmują próbę uchwycenia momentów i chwil tworzących klimat i styl miejsca.

LUDZIE mojego miasta: śmiałość oraz odwaga w dokumentowaniu ludzi i osób. Oczekiwane będą prace, w których podjęta została próba uchwycenia ciekawych i charakterystycznych osób, które tworzą charakter i styl danego miejsca.

Termin zgłaszania prac konkursowych:

15.09.2010 r – 30.11.2010

Nagrody konkursowe:

1 x Olympus E-P2 PEN

3 x Olympus E-PL1 PEN

3 x Olympus mju TOUGH-8010

3 x Olympus SP-600UZ

3 x AkademiaFotografii.pl - warsztaty zarządzania barwą w druku

5 x Olympus mju TOUGH-3000

5 x Dyktafon Olympus WS-650S

5 x Lornetka 10x21 DPC I 

10 x Lornetka 8x21 RC II

3 x 10-30x25 Zoom PC I

3 x Książki i albumy od PolskaNiezwykla.pl

30 x Stalowy, wytrzymały kubek Olympus dla ekstremalnych doznań

Strona internetowa konkursu:

http://www.konkurs.olympus.pl/

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież