Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
sobota, 15 maja 2021

FOTO-SZTUK-MISTRZ
poniedziałek, 20 kwietnia 2009 20:44    Drukuj Email

bwa-1

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach przy współpracy z najznakomitszymi galeriami w województwie śląskim, przygotowuje konkurs, którego tematem jest obecność sztuki w różnych przestrzeniach współczesności. Celem konkursu jest wybranie prac, które w najciekawszy sposób będą prezentowały obecność dzieł sztuki na dwóch płaszczyznach – zarówno podczas ich prezentacji w galerii (muzeum, ośrodku kultury, etc.), jak i w życiu codziennym jej potencjalnych odbiorców. Zdjęcia ekspozycyjne, jako nieczęsto praktykowany rodzaj fotografii, w sposób szczególny wymagają od fotografa wyjątkowych umiejętności technicznych i pomysłowości na pokazanie innego dzieła sztuki, tak by nie była to zwykłego rodzaju dokumentacja wystawy czy instalacji. Fotografie, które prezentują zaś życie dzieł sztuki poza galeriami, mają być okazją do pokazania, w jaki sposób dzieła sztuki ubogacają codzienność, stając się bliższymi i bardziej czytelnymi dla uczestników życia kulturalnego, mogą być również dokumentacją działań artystycznych, mających miejsce w przestrzeni miejskiej (performance, graffiti, etc.). Konkurs jest także okazją dla prezentacji tego, w jaki sposób sztuka funkcjonuje w rzeczywistości, jak stajemy się mimowolnie lub nawet nieświadomie jej odbiorcami.
 
Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół średnich i gimnazjów.
 
Do Jury zaproszeni zostali: dr Piotr Kotucha – fotograf i wykładowca Wydziału Architektury i Konserwacji Zabytków Politechniki Krakowskiej oraz Studium Fotografii; Bartłomiej Barczyk – fotograf, reportażysta, szef katowickiego działu foto „Gazety Wyborczej”; Katarzyna Goczoł – artysta grafik, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach; Tomasz Dąbrowski – artysta plastyk, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.
 
Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na listopad 2009 r. Jego zwieńczeniem będzie prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych prac w ramach wystawy pokonkursowej, jaka odbędzie się w przestrzeniach Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.
Termin nadsyłania prac - 15 października 2009
 
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie http://www.bwa.katowice.pl

patroni-medialni

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież