Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

ETNOKLIMATY
poniedziałek, 05 lipca 2010 21:17    Drukuj Email

0-0Muzeum Etnograficzne w Toruniu ogłasza kolejną edycję konkursu fotograficznego Etnoklimaty.

Tegorocznym motywem przewodnim konkursu są „tajemnice codzienności”, inspirowane otwartą w naszym muzeum stałą wystawą poświęconą kulturze ludowej. Ekspozycja jest opowieścią o ludziach i ich życiu codziennym, rozumianym zarówno jako czas pracy, jak i czas świąteczny. Zachęcamy do „łapania” obiektywem klimatów obyczajowych charakterystycznych dla miejsc, które odwiedzimy zarówno podczas naszych wakacyjnych wojaży jak i w najbliższym otoczeniu. Zapiszmy obrazki dnia codziennego, świętowania, obyczaju, kultury materialnej, lokalnej sztuki (np. targi, formy sprzedaży, ale nie występy na scenie). Niech inspiracją dla Państwa będą tytuły działów naszej wystawy: Bliskie ciału - o ubiorach, higienie i jedzeniu, Rytm życia, Praca, Jak świętowano i w co wierzono, W wolnym czasie, Nowe horyzonty oraz Poszukiwanie piękna.

Konkurs trwa od 1 lipca 2010 r. do 30 września 2010 r.
Rozstrzygnięcie nastąpi do 30 października br.

Zgoszenia i prace na konkurs prosimy wysłać (do 30 września 2010 r., decyduje data stempla pocztowego) pocztą tradycyjną na adres:

Muzeum Etnograficzne
im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
ul. Wały gen. Sikorskiego 19
87-100 Toruń

Dopisek Etnoklimaty


Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu do pobrania na stronie http://www.etnomuzeum.pl/pl/etnoklimaty-konkurs-fotograficzny.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież