Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio Przywieź pamiątkę, która nie krzywdzi
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Przywieź pamiątkę, która nie krzywdzi
środa, 19 maja 2010 12:06    Drukuj Email

logo_wwf---200WWF Polska zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym oraz akcji „Pamiątka, która nie krzywdzi”. Organizacja ekologiczna zachęca w ten sposób do rezygnacji z przywożenia z podróży przedmiotów pochodzących z zagrożonych gatunków roślin i zwierząt na rzecz uwiecznienia wspomnień o nich na zdjęciach. Honorowym Ambasadorem konkursu i akcji jest znana podróżniczka i pisarka, Beata Pawlikowska.

logo_pit--Kupując portfel ze skóry krokodyla lub bransoletkę z kości słoniowej nie tylko przyczyniamy się do cierpienia zwierząt, ale także do wymierania ich całych populacji. Każdy zakup zachęca kłusowników i producentów do kolejnych polowań w celu pozyskania skór i innych fragmentów zwierząt. Ciesząc się zainteresowaniem kupców, liczą oni na coraz większy zysk. W efekcie aż 30 000 gatunków na całym świecie zagrożonych jest wymarciem właśnie z powodu nielegalnego handlu, m.in. związanego z przywożeniem pamiątek z podróży. Aby zwiększyć świadomość problemu WWF Polska zainicjował akcję „Pamiątka, która nie krzywdzi” skierowaną do polskich turystów.

Beata_Pawlikowska---200Internetowy konkurs fotograficzny „Pamiątka, która nie krzywdzi” startuje 1 lipca. Wystarczy wejść na stronę wwf.pl i zgłosić od jednego do trzech zdjęć o tematyce przyrodniczej własnego autorstwa, wykonanych podczas wakacyjnych podróży. O wyniku konkursu zadecydują głosy internautów i pracowników WWF Polska. Nagrody w konkursie – 3 lustrzanki cyfrowe wraz z torbami fotograficznymi ufundowała firma SONY Polska. Kolejnych 7 nagród ufundował WWF Polska. 10 najlepszych prac zostanie pokazanych na

Patronat nad akcją „Pamiątka, która nie krzywdzi” objęła Polska Izba Turystyki.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież