środa, 17 lipiec 2024

Patronat FOTO

Łódź jest miastem, które zachowało niezwykłą w skali europejskiej strukturę przestrzenną XIX wiecznego najdynamiczniej rozwijającego się w tej części świata miasta kreatywnego kapitalizmu.
Niezwykłość ówczesnej erupcji budowlanej, biznesowej i przemysłowej jest zapisana w tkance tworzącej historyczne centrum Łodzi: ulicach, kamienicach, podwórkach, pałacach i zespołach fabrycznych.
Materialne dziedzictwo Łodzi mimo, że naruszone zębem czasu, zaniedbaniem czy niedocenianiem pozostaje świadkiem przeszłości, zyskuje i będzie zyskiwało na wartości z każdym dniem.

Fotografie z Łodzi to przeważnie szablonowe, „pocztówkowe” wizerunki kilku zabytków powtarzające się jak uporczywa mantra: Pałac Poznańskiego, Plac Wolności, Piotrkowska lub smutek artystycznie ujętych zrujnowanych zaułków, odrapanych ścian czy staruszków przy śmietniku. Czasem pojawia się radosne zdjęcie mizernej współczesnej architektury łódzkiej, bądź zakurzona fotograficzna pamiątka ze starego albumu. Pragniemy poprzez konkurs zmienić ten stan rzeczy, tworząc obraz miasta, które jest z siebie dumne

Pokażmy potężną Łódź
Otwórz oczy – zobacz wielką Łódź

Zadaniem konkursu jest zachęcenie łodzian do zainteresowania się Łodzią imponującą swoją historią.

Karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne na stronie www.piotrkowska.pl
Na zdjęcia czekamy od 1 do 22 kwietnia 2009 roku.