Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Konkursy inne Ostatnio PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI
piątek, 16 kwietnia 2021

PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI
wtorek, 06 kwietnia 2010 17:22    Drukuj Email
Ogólnopolski Konkurs fotograficzny
– zdjęcie miesiąca X edycja

Organizator i pomysłodawca: Antoni Rut Galeria Fotografii Fotoplastykon

Współorganizator: WBPiCAK w Poznaniu www.fotoplastykon.com.pl

Patronat:

  • Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny
  • Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  • Związek Artystów Plastyków

Rozstrzygnięto szóstą z dziesięciu sesji w ramach X edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Fotograficznego „Przestrzeń wyobraźni”. Zdjęcia zgłoszone do konkursu oceniał Antoni Rut (Fotoklub RP, ZPAF, ZAP).  Po wnikliwej ocenie wszystkich prac pod względem artystycznym, technicznym, wybranego tematu i wskazaniu błędów wyróżnienia otrzymali:

Beata Podwysocka, Jarosław Gwoździk, Cezary Dubiel, Jacek Ostrowski, Piotr Wiktor Węcławski,

Głównym elementem konkursu są comiesięczne internetowe spotkania, w trakcie których na stronie internetowej www.fotoplastykon.com.pl umieszczane są nadesłane prace, a znani fotograficy (Fotoklub RP, ZPAF) oceniają nadesłane fotografie. Autorzy uczestnicy tych wirtualnych spotkań mają jedną z nielicznych możliwości sukcesywnego podnoszenia swoich umiejętności i konsultacji z prowadzącymi fotografikami. Najlepsze zdjęcia z tych comiesięcznych spotkań są poddane ocenie profesjonalnego jury i zaprezentowane mieszkańcom Poznania i Wielkopolski w formie finałowej wystawy, a zwycięzcy konkursu otrzymają Medale Fotoklubu RP oraz nagrody i wyróżnienia. Wiele fotografii zakwalifikowanych do wystawy znajdzie się w obszernym katalogu.


PIOTR WIKTOR WĘCŁAWSKI  *  Przemijanie

przemijanie---200Antoni Rut. Bardzo dobrze przenikające się obrazy rzeczywiste i nie rzeczywiste. Jak wizje w naszych snach, gdy coś widzimy, a nie bardzo potem możemy sobie tę sytuację wyobrazić. Fotografia dynamiczna na co wskazuje układ perspektywy fragmentu architektury oraz przechodzące w tej przestrzeni chmury. Dla pokazania przemijania autor posłużył się portretem kobiety trzymającej zegar. W związku z tym mamy problem bo temat główny czyli „przemijanie” przesłonięty został elementem kompozycji, który wysuwa się na plan pierwszy. Portret kobiety zawsze będzie wysuwał się na plan pierwszy obojętnie co jeszcze obok pokażemy. Poza tym czy to jest przemijanie? Przemijanie to ruch a tu tymczasem zegar jako symbol mijającego czasu jest pokazany w takiej pozycji jak by obrazował czas zatrzymany. Zatrzymany w dłoniach jak by nie mógł uwolnić się z pajęczyny trwania. Kompozycja jest bardzo interesująca. Prace tego typu pozwalają nam podczas oglądania poznawać nie tylko siłę i wielkość fantazji autora, ale również uruchamiać naszą wyobraźnię, a więc cel tworzenia zostaje spełniony.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 3 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież