Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
czwartek, 15 kwietnia 2021

Kameroffon 2010
wtorek, 16 marca 2010 11:13    Drukuj Email
Pokaż swoje miasto i zgarnij nagrody!
Kameroffon 2010. Tym żyje miasto!

Kameroffon_logo1

Ruszyły zgłoszenia do konkursu, który towarzyszy Warszawskiemu Festiwalowi Filmów Komórkowych „Kameroffon 2010 – Sony Ericsson Vivaz”. Na najlepszych filmowców-amatorów czekają nagrody!

  • Kameroffon adresujemy do osób, które twórczo obserwują swoje otoczenie i chcą się tym dzielić z innymi. Chcą być częścią miasta, w którym żyją i pokazać je innym przy użyciu telefonu - mówi Monika Wypart z portalu Moje Miasto Warszawa, koordynator projektu. - Do udziału w konkursie zachęcamy wszystkich, nie tylko mieszkańców stolicy - dodaje.

Ludzkie emocje, wydarzenia zarejestrowane przypadkiem albo filmy kręcone według scenariusza – to wszystko można nagrać telefonem komórkowym. Czasy, kiedy komórki służyły wyłącznie do prowadzenia rozmów, minęły bezpowrotnie. Co więcej, małe rozmiary telefonów pozwalają dotrzeć do miejsc niedostępnych dla tradycyjnej kamery. Dlatego coraz chętniej korzystają z nich amatorzy sztuki filmowej.

  • Lepszy sprzęt daje większe możliwości, ale to tylko narzędzie. Dla mnie telefon jest właśnie takim narzędziem. Najważniejsze jest to, co mamy w głowie, umiejętność przekazywania emocji – komentuje Wiesław Zięba, animator i reżyser, który stworzył m.in. postać bajkowego Reksia.

Konkurs podzielony na dwie kategorie - fabularną i dokumentalną - zakończy Warszawski Festiwal Filmów Komórkowych „Kameroffon 2010 – Sony Ericsson Vivat”. - Wszystkich zapraszamy do udziału w warsztatach i konkursach, które zaplanowaliśmy w ramach wydarzenia. Zajęcia poprowadzą uznani operatorzy, fotograficy oraz specjaliści w dziedzinie cyfrowej obróbki obrazu - mówi Monika Wypart.

Festiwal odbędzie się 16 kwietnia w atrium Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Podczas uroczystej Gali Finałowej zwycięzcom zostaną wręczone nagrody, m.in. laptopy oraz telefony komórkowe.

Termin zgłoszeń filmów konkursowych mija 4 kwietnia 2010. Szczegóły na stronie: www.mmwarszawa.pl/kameroffon.

Warszawski Festiwal Filmów Komórkowych „Kameroffon 2010 – Sony Ericsson Vivaz” organizuje portal Moje Miasto Warszawa przy współpracy w Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Sponsorem głównym festiwalu została marka Sony Ericsson Vivaz.
Swój udział w projekcie w charakterze partnerów wspierających potwierdzili także: Warszawska Szkoła Filmowa oraz Ipla.
Projektowi patronują: Filmweb.pl, Spryciarze.pl, Studente.pl, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, Akademia Fotografii, Digital Vision, Gazeta Studencka, Cogito, Radio Kampus.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 3 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież