Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
poniedziałek, 17 maja 2021

Show OFF …
poniedziałek, 01 lutego 2010 18:54    Drukuj Email
 i sittcomm.award na Miesiącu Fotografii w Krakowie 2010

sitcommishowoff--200Miesiąc Fotografii w Krakowie 2010 będzie areną finału dwóch konkursów fotograficznych: skierowanego do profesjonalistów międzynarodowego konkursu sittcomm.award oraz premiujacego debiutantow projektu Sekcja ShowOFF.

Termin nadsyłania propozycji w obu przypadkach upływa 20 lutego.

Sekcja ShowOFF to nowe wcielenie Programu OFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zmiana formuły – można przysyłać zarówno projekty gotowe, jak i nieukończone, a także linki do blogów, blurbów itd. – ma na celu wyszukanie interesujących pomysłów oraz pomoc autorom w ich realizacji. Autorzy dziesięciu najciekawszych propozycji zostaną objęci opieką jurorów – kuratorów ShowOFF i wspólnie z nimi będą pracować nad ostatecznym kształtem ekspozycji włączonej do programu Miesiąca Fotografii w Krakowie 2010. Zaproszenie do udziału w pracach jury przyjęli artyści kojarzeni z bardzo różnymi obszarami fotografii. Są to: Kuba Dąbrowski, Mikołaj Komar, Jacek Poręba, Karol Radziszewski oraz Tomasz Sikora.

Konkurs sittcomm.award skierowany jest do artystów z Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej wykorzystujących w swojej pracy medium fotografii. Organizatorzy IV edycji – Miesiąc Fotografii, CEE Photofund oraz Photo.Sittcomm.sk – czekają na projekty ukończone w 2008 lub 2009 roku. Na zwycięzcę konkursu,

wyłonionego przez międzynarodowe jury, czeka 3000 Euro oraz, po raz pierwszy, propozycja wystawy w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2010. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursy , Filip Berendt, tak zachęca do wysłania zgłoszenia: “Sittcomm stwarza przed artystami z naszego regionu szansę na dotarcie ze swoją twórczością do publiczności w całej Europie, a nawet poza nią”.


Zgłoszenia do obu konkursów można wysyłać tylko do 20 lutego 2010 roku.
Więcej informacji na stronach Miesiąca Fotografii: http://www.photomonth.com/.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież