Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Warsztaty Adobe Photoshop CS4
piątek, 16 kwietnia 2021

Warsztaty Adobe Photoshop CS4
piątek, 20 listopada 2009 16:52    Drukuj Email

ATC_200W dniach 28-29 listopada w ośrodku szkoleniowym Cortland w Warszawie odbędą się warsztaty fotografii cyfrowej w Adobe Photoshop CS4.

Zajęcia poprowadzi znany fotograf i grafik, wykładowca Warszawskiej Szkoły Fotografii - Andrzej Satel.

W trakcie spotkania uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat edycji i korekcji zdjęć, poznają techniki selekcji oraz narzędzia retuszerskie. Będzie również mowa o obróbce plików RAW.

Znaczną część czasu zajmie praca na komputerze nad własnymi zdjęciami.

zapisy znajdują się na stronie http://szkolenia.cortland.pl/szkolenia.php

Tematyka zajęć - Sobota, 28 listopada;
Edycja

Podstawy budowy obrazu komputerowego. Mod RGB. Rozdzielczość obrazu i rozmiar. Dostosowania wielkości. Co edytujemy? Poziomy szarości i histogram.

Korekcja zdjęć

Jak działają barwy? Koło barw. Metody mieszania barw: addytywna, substraktywna. Kanały. Poziomy. Krzywe. Dostosowania jasności i kontrastu. Narzędzia do korekty obrazu. Usuwanie przebarwień. Warstwa dopasowania maska i korekta. Szybkie korygowanie wybranych elementów obrazu. Konwersja zdjęć do cz-b.

Selekcja

Techniki zaznaczania elementów obrazu. Przegląd narzędzi do zaznaczania.  Praca w trybie szybkiej maski. Modyfikowanie zaznaczeń. Zaznaczanie za pomocą masek z wykorzystaniem kanałów i.t.p.

Retusz i korekcja

Narzędzia retuszerskie. Korekty i retusz fotografii. Pieczątka, łatka itp. Usuwanie szumu z fotografii. Korekta zniekształceń elementów obrazu.

Wyostrzanie

Wyostrzanie – podstawy. Maska wyostrzająca. Wyostrzanie fragmentów obrazu.

Raw

Techniki obróbki plików RAW. Korzystanie z plugin Camera RAW. Edycja i korekcja zdjęć w formacie RAW.

Tematyka zajęć - Niedziela, 29 listopada;
Edycja

Kilka ważnych rzeczy z poprzedniego dnia.  Model RGB. Ćwiczenia.

Korekcja zdjęć

Wykorzystanie zarządzania kolorem. Praca z krzywą gamma - różne techniki. Dobór narzędzi korygujących kolor. Praca z warstwami dopasowania.

Selekcja

Praca z maskami dla warstw. Praca narzędziami w maskach. Modyfikowanie zaznaczeń. Zaznaczanie za pomocą masek z wykorzystaniem kanałów.

Retusz i korekcja

Korekta kształtu. Usuwanie obiektów i dużych powierzchni w obrazie. Foto-montaż - obiekty na warstwach. Korzystanie z trybów dla warstw i narzędzi. Style warstw - przegląd.

Raw

Korzystanie z plugin Camera RAW. Obiekty inteligentne.

Bridge

Zarządznie kolekcjami. Opisywanie zdjęć. Operacje na plikach. Zapis do określonych formatów graficznych.

Uwagi dla uczestników

Zajęcia odbędą się w Ośrodku Szkoleniowym w siedzibie Cortland w Warszawie. Sugerujemy, aby przynieśli Państwo swoje zdjęcia na CD/DVD, dysku zewnętrznym lub pendrive. Organizator zapewnia komputery ale sugerujemy, aby przynieść własne laptopy, do których obsługi jesteście Państwo przyzwyczajeni. W takim przypadku prosimy o zainstalowanie darmowej, 30 dniowej darmowej wersji Photoshop CS4 ze strony internetowej Adobe. Jeśli wolą Państwo nasze komputery, będą to różne modele Macintoshy. Zabierzcie też Państwo ze sobą koniecznie dużo dobrego humoru i życzliwości.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież