Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Maciek Stępiński – „Warsaw City Tennis Clubs”
niedziela, 18 kwietnia 2021

Maciek Stępiński – „Warsaw City Tennis Clubs”
wtorek, 17 listopada 2009 17:28    Drukuj Email

zacheta_200W swojej twórczości fotograficznej Stępiński podejmuje dialog z tradycją dokumentu. Mimo że większość zdjęć sprawia wrażenie nieprzekształconych fotografii dokumentalnych, artysta często podkreśla znaczenie własnych ingerencji i manipulacji. (…) Krytyka dokumentu dotyczy również najnowszego cyklu zdjęć: Warsaw City Tennis Clubs (2009), który można traktować jako polemikę   z tradycyjną fotografią sportową.

Witold Kanicki, Zdystansowany dokument czy emocjonalna wizja. Wokół fotografii Maćka Stępińskiego, z folderu do wystawy.

MACIEJ STĘPIŃSKI

Ur. 1972 w Warszawie. Mieszka we Francji i w Polsce. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1999) i w École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles (2002). Fotografik, malarz, autor filmów i instalacji. Wykłada w Akademii Fotografii w Warszawie i Krakowie oraz we Francji. Od 2003 prowadzi warsztaty fotograficzne i wideo w ramach festiwalu Rencontres Internationales de la Photographie w Arles. http://www.stepinski.com/

Kurator wystawy Magda Kardasz

Spotkanie z Maćkeim Stępińskim poprowadzi Joanna Kinowska.


Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Kordegarda, Warszawa,  Krakowskie Przedmieście 15/17,
25 listopada 2009 (środa) godz. 18, wstęp wolny

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież