Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Festiwal OFFK-a Fotokodowo
środa, 14 kwietnia 2021

Festiwal OFFK-a Fotokodowo
wtorek, 17 listopada 2009 17:23    Drukuj Email

pr2_OFFKa-fotokodJuż najbliższą sobotę 21 listopada br. w Łodzi odbędzie się przegląd finałowy IV Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komórkowych „OFFK-a”. Wiadomo już, iż jury festiwalu wyłaniając finalistów brało pod uwagę między innymi  sposób w jaki został wykorzystany telefon komórkowy przy realizacji filmu, a do przeglądu finałowego zostało dopuszczonych 19 filmów. Nowością podczas tej edycji festiwalu jest przygotowany przez firmę MobileMS specjalny Fotokod, dzięki któremu każdy może pobrać na telefon komórkowy filmik promujący OFFK-ę. 

Festiwal jest skierowany do tych, którzy zaczynają swoją przygodę z filmem w roli reżysera, operatora, reportera itp. Bałucki Ośrodek Kultury, organizator festiwalu OFFK-a, zaprasza wszystkich chętnych na finałowy przegląd filmów komórkowych, który odbędzie się w sobotę 21 listopada 2009 r. o godz. 18.00 w Łodzi, w PWSFTiT przy Targowej 61/63. „Jury do przeglądu finałowego wytypowało 19 filmów. Wszystkie są bardzo ambitne, poruszają ciekawe tematy. Będziemy mieć do podjęcia trudną decyzję przy wyborze najlepszego filmu” - mówi Zbigniew Placzyński z Bałuckiego Ośrodka Kultury, organizator i juror festiwalu. „Na zwycięzcę czeka nowoczesny telefon komórkowy HTC Tatoo” – dodaje Placzyński.

Zeskanuj Fotokod

Festiwalowi OFFK- a został przypisany unikalny Fotokod, który po zeskanowaniu telefonem komórkowym przekierowuje do  specjalnej treści multimedialnej. „Zdecydowaliśmy się na urozmaicenie OFFK-i tą nową technologią, ponieważ nasz festiwal nierozłącznie wiąże się z telefonami komórkowymi, tak samo jak Fotokody. Mamy nadzieję, że dzięki tej atrakcji finałowy przegląd festiwalu przyciągnie jeszcze więcej widzów” - mówi Zbigniew Placzyński.

Fotokod to graficzny znak (czarno-biały kwadrat), który jest linkiem do dowolnej treści multimedialnej - tekstu, obrazu, dźwięku albo mobilnej strony internetowej. Do jego wykorzystania wystarczy telefon komórkowy posiadający dostęp do internetu. Na telefonie jednorazowo instalowana jest aplikacja, za pomocą której telefon skanuje Fotokod i wyświetla ukryte treści.

Jak korzystać z Fotokodu?

Pierwszym krokiem jest ściągnięcie na telefon komórkowy specjalnego dekodera. Można to zrobić na 2 sposoby: połączyć się w telefonie komórkowym z internetem i wejść na stronę http://2dkod.com/ lub wysłać SMSa o treści DEKODER pod numer +48 507 67 69 67 (opłata według posiadanej taryfy). Na naszą komórkę zostanie ściągnięta odpowiednia dla posiadanego modelu telefonu aplikacja umożliwiająca odczytanie zakodowanych multimediów. Następnie skanujemy Fotokod aparatem fotograficznym wbudowanym w telefon lub - jeśli nasz telefon nie posiada aparatu fotograficznego - wpisujemy numer spod Fotokodu (numer dla OFFK-a to: 54192491170) i uzyskujemy dostęp do ukrytych pod nim treści. Ten nowatorski serwis dostarczyła firma MobileMS, specjalizująca się we wdrażaniu innowacyjnych technologii mobilnych.

Przegląd finałowy festiwalu OFFK-a

2009-11-17_125702Przegląd finałowy Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komórkowych „OFFK- a” 2009 odbędzie się 21 listopada 2009r. (sobota) godz. 18.00, w Łodzi, w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej , ul. Targowa 61/63 (Sala Projekcyjna im. A. Bohdziewicza budynek "A"). Wstęp na festiwal jest bezpłatny.


Patronat honorowy nad festiwalem objęły Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi i magazyn Mobile Internet. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://offka.wirtualnie.pl/ 

Informacja dla mediów zamieszczających znaczek Fotokod na stronach www:

Otoczenie Fotokodu: Fotokod musi być otoczony ze wszystkich stron białą strefą zastrzeżoną (silent zone) o szerokości minimum 2 najmniejszych kwadracików kodu, w której nie powinny pojawiać się żadne inne elementy.

Przesłany Państwu Fotokod spełnia powyższą zasadę. Prosimy o niemodyfikowanie grafiki.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież