Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium CZWARTEK Z FOTOGRAFIĄ
czwartek, 15 kwietnia 2021

CZWARTEK Z FOTOGRAFIĄ
środa, 04 listopada 2009 21:25    Drukuj Email

bohdziewicz_200Spotkanie towarzyszy wystawie Światłoczułe. Kolekcje fotografii w Muzeum Narodowym w  Warszawie

Anna Beata Bohdziewicz – Bez warsztatu
Anna Beata Bohdziewicz

Nazywa siebie niezależną fotografką i jest bez wątpienia jedną z najciekawszych osobowości polskiej fotografii. Fotografuje od 1980 roku, a więc od czasu ważnego przełomu społeczno-politycznego w naszym kraju, który dokumentowała od narodzin Solidarności po rzeczywistość stanu wojennego. Aktywne zainteresowanie bieżącymi wydarzeniami owocuje od 1982 roku fotograficznym cyklem, prowadzonym przez Bohdziewicz do dzisiaj, a zatytułowanym Fotodziennik czyli piosenka o końcu świata. Fotografie splecione z osobistym komentarzem są świadectwem jednostkowego, niezależnego postrzegania i komentowania „codzienności”. Wieloletnie, systematyczne (?) budowanie historii z wielkich wydarzeń, ale też ulotnych chwil oraz impresji budzi podziw oraz ciekawość. Chcielibyśmy bardziej szczegółowo, niż to było dotychczas możliwe, poznać zawartość Fotodziennika. Inne cykle realizowane przez fotografkę to: Antypocztówki, Prywatna telewizja, Piękni i szczęśliwi.

Za zdjęcia wykonywane od wielu lat w ramach własnego projektu Kapliczki warszawskie Anna Beata Bohdziewicz otrzymała w ostatnich dniach dyplom honorowy Towarzystwa Miłośników Historii, które uhonorowało książkę o tym samym tytule, jako jedno z siedmiu najlepszych Varsavianów 2008/2009 roku.

Nie można nie wspomnieć zdjęć Bohdziewicz z Afganistanu z 1975 roku, które chętnie zobaczylibyśmy w pięknie wydanym autorskim albumie Autorki, a dla przeciwwagi - Chiny w obiektywie Bohdziewicz. Może zobaczymy te fotografie na spotkaniu w Muzeum Narodowym w Warszawie!

CZWARTKI Z FOTOGRAFIĄ

5 listopada – Anna Beata Bohdziewicz, Bez warsztatu

12 listopada – Stanisław Woś, Z ciemności i ze światła

Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa, Al. Jerozolimskie 3,
5 listopada, godz. 17:30, sala kinowa

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież