Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium „Summertime"
poniedziałek, 21 czerwca 2021

„Summertime"
poniedziałek, 27 lipca 2009 19:22    Drukuj Email
Noémi Gera, Ágnes Havrán, Ildikó Göntér

3-Noemi-Gera_200Lato, słońce. Summertime!...

Szpilki, głęboki dekolt, gołe plecy. Przez ramię przewieszona niedbale torebka, na palcu ogromny pierścionek w kolorze turkusu. Naszyjnik z plecionego sznurka z wielkim kołem lila. Bransoletka przypominająca wygiętą płytę cd przeciętą w połowie. Ekscentryczna, bardzo seksi.

Noémi Gera wykonuje biżuterię z papieru, aluminium, wstążek, futra, tworzyw sztucznych. Czasem ze srebra. Ze zwykłych materiałów tworzy niezwykłe obiekty. Zaskakująco piękne.

Ágnes Havrán projektuje torebki. Łączy kolorowe skóry z tworzywami sztucznymi. Każda torebka jest tylko w jednym egzemplarzu. Wyrafinowana biżuteria. I damskie klasyczne torebki. Jak pokazać je razem?

Ildikó Göntér, ceramik i designer, łączy w jedność te dwa na pozór odrębne światy. Przy pomocy zaprojektowanych i wykonanych przez siebie ceramicznych kamieni i wieszaków o kolorze piasku tworzy oryginalną scenografię. Umieszcza naszyjniki, bransoletki, pierścionki i kolczyki na małych taflach szkła, wystających z przeciętych kamieni. Torebki zawiesza na wieszakach. Buduje przestrzeń, w której kamień i wieszak jest również tematem wystawy - podobnie jak naszyjnik Noemi czy torebka Agnes.


Galeria BB, Kraków, ul. Garbarska 24, Wrocław, ul. Jatki 3-6, http://www.galeriabb.com/,
wystawa czynna w Galerii BB we Wrocławiu od 7 lipca do 6 września

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież