Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Olafur Eliasson i fotografia
niedziela, 20 czerwca 2021

Olafur Eliasson i fotografia
poniedziałek, 27 lipca 2009 17:40    Drukuj Email
- wykład w Art Stations

Status medium fotograficznego w twórczości Olafura Eliassona

Art Stations Foundation zaprasza na kolejny wykład towarzyszący wystawie Olafur Eliasson „The truth of non–digital colours“, która jest trzecią odsłoną kolekcji Grażyny Kulczyk.

29 lipca o godz. 18:00 w Art Stations +1 Dorota Łuczak, doktorantka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, opowie o roli, jaką pełni medium fotograficzne w twórczości Olafura Eliassona. Odwołanie do dorobku artystycznego Berndta i Hilli Becher oraz tradycji i interpretacji typologii fotograficznej będzie punktem wyjścia do analizy serii fotograficznych artysty. Na jego dzieła spojrzymy także przez pryzmat tradycji romantycznego krajobrazu. Dowiemy się w jaki sposób fascynacja zagadnieniami związanymi z doświadczaniem rzeczywistości wpłynęła na rozwój protokinematycznej wizji Eliassona.

Spotkanie to stanowi zamknięcie lipcowego cyklu wykładów na temat źródeł inspiracji oraz głównych motywów obecnych w twórczości artysty.

olafur_eliasson_200

© fot. Olafur Eliasson / Abstract afterimage star 2008 / Studio Olafur Eliasson / dzięki upzrzejmości artysty i Tanya Bonakdar Gallery w Nowym Yorku Art Stations Foundation, Poznań, ul. Półwiejska 42, wystawa czynna od 30 sierpnia

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież