Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Karol Frontschek – „Jazz w Toruniu”
niedziela, 20 czerwca 2021

Karol Frontschek – „Jazz w Toruniu”
poniedziałek, 20 lipca 2009 22:31    Drukuj Email

frontschek_200Projektowi Artus Jazz Festiwal towarzyszy wystawa „Jazz w Toruniu” toruńskiego fotografika Karola Frontschka.

Karol Paweł Frączek - fotograf urodzony w Toruniu. W latach 1993-1998 uczeń Technikum Fotograficznego w Bydgoszczy. Absolwent Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika na kierunku Filozofia kultury i polityki. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Kolory Jazzu z 2008 roku.

logo_dwor_artusa_torun_200„Jazz w Toruniu”  to ekspozycja wybranych zdjęć autorstwa Karola Frontschka. Zatrzymane w kadrze osobowości sceny jazzowej, to muzycy, którzy gościli w Toruniu na zaproszenie Centrum Kultury Dwór Artusa, a także występowali w klubie studenckim Od Nowa w latach 2007 - 2009. Na fotografiach widać jazz bliski artystom. W rytm ich muzyki Frontschek wydobył na matrycy aparatu koloryt tych wydarzeń oraz głównych bohaterów.

Traktuję to doświadczenie fotograficzne jako osobisty eksperyment z obrazem, swoiste ćwiczenie, a równorzędnie jako próbę sportretowania ludzi pochłoniętych muzyczną pasją. W trakcie fotografowania starałem się wykorzystać to, co często niespodziewanie nadarza się podczas koncertów - mimikę, gest, kolor, światło lub jego brak - to, co nadaje niepowtarzalnej ekspresji obrazom.


Karol Frontschek

Dwór Artusa, Toruń, wystawa czynna od 1 lipca do 16 sierpnia

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież