Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Świat jaki jest…
poniedziałek, 17 maja 2021

Świat jaki jest…
wtorek, 23 czerwca 2009 23:32    Drukuj Email
Buty_Grzegorz_KolodkoWystawa fotografii Grzegorza Kołodki

Profesor zwyczajny nauk ekonomicznych i wykładowca akademicki, dwukrotnie minister finansów, autor i redaktor naukowy  książek oraz artykułów i referatów naukowych opublikowanych w 24 językach. Maratończyk i podróżnik; zwiedził ponad 130 krajów.

Grzegorz_KolodkoTak o pasji prof. Kołodki poznawania i fotografowania świata pisze Elżbieta Dzikowska:

Wystawa  nie powstała na zamówienie, z potrzeby ekspozycji. Świat jaki jest… to bezustanna rejestracja zjawisk, ludzi, natury, które bez upiększania i eliminacji, bez zabiegów formalnych i kokieterii, uczciwie  i w bardzo szerokim spektrum przedstawia prof. Kołodko. (…) Penetrował  świat jako polityk, jako wysoki urzędnik państwowy i jako profesor, bo przecież wykłada na ponad 100 uczelniach świata. Pewnie mógłby przemieszczać się wygodnie, ale wolał podróżować lokalnymi  środkami transportu, zatłoczonymi, autobusami, promami, statkami rzecznymi, także pieszo. Dzięki temu miał okazję poznać prawdziwe życie i je nam przedstawić.


Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie,
Częstochowa, Al. NMP 64,
www.galeria.czest.pl,
wystawa czynna od 4 do 26 lipca

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież