Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Warsztaty Fotograficzne...
niedziela, 09 maja 2021

Warsztaty Fotograficzne...
środa, 03 czerwca 2009 16:42    Drukuj Email

dla osób niepełnosprawnych intelektualnie
19-21 czerwca 2009 r.

Celem warsztatów jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną zdobycia nowych umiejętności w sferze poznawczej, intelektualnej i społecznej. Fotografia jako element szeroko rozumianej arteterapii, rozwija postrzeganie wzrokowe i twórcze otaczającej nas rzeczywistości.. Pogłębia wrażliwość i wzmaga chęć nawiązywania kontaktów z otoczeniem. Dostarcza inspirujących wrażeń i przeżyć. Jest niezawodnym i niezastąpionym sposobem na poznawanie świata, z całą jego różnorodnością i urodą. Organizatorzy warsztatów mają nadzieję, że dla osób niepełnosprawnych spotkanie z fotografią będzie nie tylko interesującym wyzwaniem i twórczą przygodą ale również wspaniałą okazją do nawiązania nowych przyjaźni. 

Uczestnicy warsztatów to:

 1) 30 osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym

 2) 15 osób – zaawansowanych fotoamatorów w roli instruktorów fotografii, których zadaniem będzie bezpośrednia pomoc osobom  niepełnosprawnym w realizowaniu zadań fotograficznych

 3) 12 osób bezpośrednich opiekunów osób niepełnosprawnych

 4) 3 osoby prowadzące zajęcia i organizujące pobyt

Powiększ!Miejsce:

Ośrodek Szkoleniowy w Wąsoszach (k. Ślesina)

Przebieg imprezy:

Prowadzący warsztaty wyznacza instruktorom zadania, które realizują w grupach składających się z dwóch osób niepełnosprawnych i  ich opiekuna. Wykonane przez uczestników zdjęcia  zostaną zaprezentowane publicznie w ostatnim dniu imprezy. Przewiduje się również  zorganizowanie wystawy wybranych zdjęć (wrzesień 2009).  Integracyjny wymiar imprezy realizowany będzie poprzez wspólne posiłki oraz zajęcia rehabilitacyjno-rozrywkowe takie jak: rejs statkiem po jeziorze, ognisko (grill), prezentacje artystyczne itp. Równocześnie w godzinach wieczornych prowadzone będą zajęcia warsztatowe dla instruktorów.

Warunki uczestnictwa osób niepełnosprawnych i opiekunów:

Organizatorzy  zapewniają materiały fotograficzne,  wywołanie zdjęć i inne atrakcje związane z programem

Uczestnicy płacą za noclegi i posiłki  120 zł /od osoby. Płatności należy dokonać najpóźniej do dnia 15 czerwca  na Konto WBPiCAK: Kredyt Bank S.A. III Oddział w Poznaniu 89 1500 1621 1216 2000 8820 0000. (po stwierdzeniu wpłaty, WBPiCAK wystawi Fakturę)

Warunki uczestnictwa instruktorów:

Organizatorzy  zapewniają noclegi i wyżywienie oraz materiały fotograficzne (wykonanie powiększeń ).

Instruktorzy zobowiązani są do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu przygotowującym do pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, które odbędzie się w pierwszym dniu imprezy przed przyjazdem uczestników.

zgłoszenia chętnych:

na karcie zgłoszenia  wg wzoru faksem na numer:  0-61 4250038  lub email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodatkowe informacje pod nr tel.: 0-61  6640867 (WBPiCAK) lub  –– 607381330 (Władysław Nielipiński)

Więcej szczegółów na stronie www.wbp.poznan.pl 


ORGANIZATOR:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież