środa, 17 lipiec 2024

csw_080Zapraszamy na pokaz filmów Mariusza Dąbrowskiego – malarza, fotografika, reżysera i producenta filmowego, który znalazł własny, oryginalny sposób zespolenia malarstwa z fotografią i wideo. Punktem wyjścia jego twórczości często są zwykłe, codzienne, banalne przedmioty, które przetwarza poprzez łączenie i przenikanie się różnych …

csw_150Zapraszamy na pokaz filmów Mariusza Dąbrowskiego – malarza, fotografika, reżysera i producenta filmowego, który znalazł własny, oryginalny sposób zespolenia malarstwa z fotografią i wideo. Punktem wyjścia jego twórczości często są zwykłe, codzienne, banalne przedmioty, które przetwarza poprzez łączenie i przenikanie się różnych mediów. Jak ujmuje to Cez Kościelniak, jego pędzlem jest obiektyw, a płótnem ekran rzutnika multimedialnego. Według Grzegorza Dziamskiego, artysta ten powołuje do życia „medialne hybrydy – wideomalarskie fotoobrazy”, pokazując, że możliwe jest istnienie malarstwa poza malarstwem.

Dabrowski-Mariusz-ASP-fot-CzMariusz Dąbrowski, malarz, fotografik, reżyser i producent filmowy; studia na Wydziale Malarstwa oraz Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. ?Absolwent New York Institute of Photography, University of the State of New York, USA oraz Cape Studies w Kapsztadzie, RPA.?Stopień naukowy doktora i doktora habilitowanego obronił w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Z nominacji Prezydenta Reczypospolitej Polskiej otrzymał tytuł Profesora Sztuk Filmowych, posiada także najwyższy tytuł akademicki Doctora Honoris Causa.? Wykłada na Uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Azji i Afryce. Autor ok 100 wystaw indywidualnych, uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych, a także laureat ponad 30 prestiżowych międzynarodowych nagród. ?Kurator polskich i międzynarodowych przedsięwzięć artystycznych: Polsko – Amerykańskich Warsztatów Fotograficznych w Afryce Północnej, Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej i Warszawskiego Biennale Sztuki Mediów. Twórca kilkudziesięciu wystaw młodej sztuki polskiej w kraju i zagranicą. ?Redaktor naczelny pisma artystycznego MediaArt.

Godziny otwarcia CSW: wtorek-czwartek, godz. 12.00-18.00, piątek: godz. 10.00 – 20.00, sobota-niedziela: godz. 12.00-18.00; okres wakacyjny (czerwiec-wrzesień): wtorek-niedziela: godz. 12.00-18.00
Bilety: czwartki – bezpłatnie, bilet normalny 10 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny (2 dorosłych i 2 dzieci) 20 zł

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

piątek, 10 sierpnia 2012, godz. 19.00
Kino Centrum, WSTĘP WOLNY