Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Kim jest inny?
czwartek, 15 kwietnia 2021

Kim jest inny?
poniedziałek, 03 października 2011 21:35    Drukuj Email

Zobacz większe!Zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach projektu "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną", które odbędzie się w poniedziałek, 10 października o godz. 18:00. Gościem klubokawiarni Chłodna 25 będzie Agnieszka Rayss z kolektywu fotograficznego Sputnik Photos.

Odmieńcy, dzikusy i normalni – kim jest inny? Fotografia dokumentalna od Diane Arbus do polskich nowych dokumentalistów. To będzie tematem spotkania z udziałem Agnieszki Rayss. Moderatorem będzie Andrzej Zygmuntowicz - szef Rady Artystycznej ZPAF i Akademii fotoreportażu, w ramach projektu "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną". To cykl 6 spotkań z wybitnymi polskimi fotoreporterami, realizowany przez Fundację na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego, działającą przy Instytucie Dziennikarstwa UW.

Kolejne spotkania odbędą się w klubokawiarni Chłodna 25 o godz. 18:00:

  • 7 listopada - Jan Brykczyński, "Zmodyfikowane obrazy rzeczywistości"
  • 5 grudnia - Włodzimierz Krzemiński, "Czy te zdjęcia mogą kłamać"

Dotychczas w ramach projektu odbyły się spotkania z Filipem Ćwikiem, Maćkiem Nabrdalikiem i Maćkiem Jeziorkiem. Na wszystkie spotkania jest wstęp wolny. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu "Warszawskie spotkania z fotografią dokumentalną - człowiek zanurzony w rzeczywistości".

Agnieszka Rayss, fotograf, wolny strzelec. Zajmuje się fotografią dokumentalną. Skończyła historię sztuki na UJ, fotografii uczyła się w studium ZPAF (1999-2000) i Laboratorium Reportażu. Współzałożycielka Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotoreporterów Sputnik Photos (www.sputnikphotos.com).

Interesuje ją, w jaki sposób kraje postkomunistyczne dążą do zachodnich wzorców i popkulturowe przejawy transformacji. Publikowała w takich pismach jak Polityka, Rzeczpospolita, Przekrój.  Obecnie pracuje nad projektem „American Dream” (o przemianach kulturowych w krajach Europy Środkowo Wschodniej), na który otrzymała grant z Funduszu Wyszehradzkiego (album planowany na 2010 rok). Wraz ze stowarzyszeniem Sputnik Photos kończy prace nad projektem „Ukraińska podróż” nt. współczesnej Ukrainy. Laureatka nagród w konkursach, m.in. Newsreportaż w 2009 (za cykl Piękne Ciała).

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież