Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium FotoArtFestival 2011
sobota, 08 maja 2021

FotoArtFestival 2011
piątek, 02 września 2011 00:00    Drukuj Email

– światowej sławy fotograficy w Bielsku – Białej

photo

Patronat FOTO

Od 14 do 30 października br. w Bielsku-Białej potrwa czwarta edycja FotoArtFestivalu – międzynarodowego przeglądu fotografii polskiej i zagranicznej. Prace światowej sławy artystów fotografików zostaną zaprezentowane po raz pierwszy w Polsce. Jest to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju i na świecie.

W tegorocznej edycji festiwalu swój udział potwierdziło 21 gwiazd światowej fotografii z Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, Europy, Azji oraz z Bliskiego Wschodu. Ich prace będzie można obejrzeć w galeriach znajdujących się w ścisłym centrum Bielska-Białej.

W FotoArtFestivalu biorą udział niekwestionowane gwiazdy światowej fotografii – wyjaśnia Ewa Kozak, rzecznik prasowy festiwalu – Festiwal stworzył możliwość poznania się osobiście, nawiązania przyjaźni, podjęcia prób stworzenia wspólnych projektów. Wybitny japoński fotografik, Eikoh Hosoe, już podczas pierwszej edycji festiwalu, w roku 2005, powiedział, że na żadnym innym festiwalu fotografii nie udało mu się osobiście spotkać tylu wybitnych fotografików z całego świata.
A w ślad za nim opinię tę podtrzymywali kolejni festiwalowi goście.

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznego FotoArtFestiwal będzie dwudniowy „Maraton Autorski” podczas, którego odbędą się wykłady i dyskusje z udziałem gwiazd i publiczności.

Podczas spotkań artyści prezentują swoją twórczość szerokiej rzeszy wielbicieli fotografii. Opowiadają m.in. o tym, co jest dla nich ważne, kiedy tworzą swoje dzieła, mówią o warsztacie, o inspiracjach, czy emocjach, jakie towarzyszą procesowi tworzenia. W początkowej fazie spotkania z twórcami najczęściej stanowią formę wykładów, które szybko jednak przeradzają się w gorące dyskusje z widownią – dodaje Ewa Kozak.

Podczas festiwalu warto obejrzeć także zbiorową wystawę - „FotoOpen”. Udział w niej jest otwarty dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek, czy stopień wtajemniczenia w sztukę fotografii, a jej celem jest umożliwienie amatorom fotografowania pokazania swych prac na międzynarodowym forum. Organizatorzy FotoArtFestivalu wyłonią spośród uczestników „FotoOpen” nazwisko autora, który zostanie zaproszony do indywidualnej wystawy w przyszłorocznym FotoArtFestivalu lub w Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej.
Dodatkowo debiutanci będą mieli szansę zaprezentowania swojej twórczości oraz wymiany opinii na jej temat z gwiazdami festiwalu i recenzentami podczas „Przeglądu Portfolio”, który odbędzie się w Galerii Bielskiej BWA. W programie festiwalu organizatorzy przewidzieli także warsztaty fotograficzne.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Centrum Fotografii oraz Gmina Bielsko-Biała i Muzeum Zamek w Bielsku-Białej. FotoArtFestival 2011 odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Więcej informacji na temat FotoArtFestival znajduje się na stronie www.fotoartfestival.com.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież