czwartek, 18 lipiec 2024
z Tomaszem Bagińskim.

wsr_logo_080Warszawska Szkoła Reklamy zaprasza na otwarte warsztaty grafiki komputerowej pt.: „Warsztaty Animacji z Tomaszem Bagińskim i Platige Image”, które odbywać się będą w kolejne piątki od 5.11. do 3.12. br., w godzinach 10.00 – 18.30. Warsztaty poprowadzi Tomasz Bagiński oraz zespół artystów ze studia Platige Image. Zajęcia pozwolą, wyselekcjonowanej grupie uczestników, zapoznać się z procesem powstawania filmu …

z Tomaszem Bagińskim

wsr_logo

Warszawska Szkoła Reklamy zaprasza na otwarte warsztaty grafiki komputerowej pt.: „Warsztaty Animacji z Tomaszem Bagińskim i Platige Image”, które odbywać się będą w kolejne piątki od 5.11. do 3.12. br., w godzinach 10.00 – 18.30. Warsztaty poprowadzi Tomasz Bagiński oraz zespół artystów ze studia Platige Image. Zajęcia pozwolą, wyselekcjonowanej grupie uczestników, zapoznać się z procesem powstawania filmu animowanego w technice komputerowej. Cykl spotkań rozpocznie wykład Tomasza Bagińskiego, który wprowadzi słuchaczy w tematykę zajęć i opowie o pracy reżysera. Kolejne zajęcia będą miały charakter praktyczny i będą się odbywać w następujących terminach:

05.11 - wprowadzenie, Tomasz Bagiński, praca koncepcyjna, prowadzenie Jakub Jabłoński,

12.11 - modelowanie z teksturowaniem, prowadzenie Marcin Klicki,

19.11 - animacja, prowadzenie Arkadiusz Zawada,

26.11 - oświetlanie i rendering, prowadzenie Kamil Pohl,

3.12 - compositing, prowadzenie Jakub Knapik, podsumowanie warsztatów Tomasz Bagiński

PLATIGE_IMAGE_logo_horizontal

Uczestnicy warsztatów będą mieli wyjątkową okazję spotkania z czołowymi twórcami grafiki komputerowej w Polsce, współtwórcami m.in. takich filmów jak nominowana do Oskara „Katedra", „Sztuka spadania" czy „Kinematograf". Pod ich kierunkiem realizować będą ćwiczenia mające podnieść umiejętności uczestników warsztatów i pokazać im praktyczną stronę zagadnień związanych z produkcją filmową w CG.

Warsztaty skierowane są do amatorów zajmujących się hobbystycznie animacją 3D, ewentualnie do osób stawiających pierwsze kroki w branży. Zgłoszenia (CV, wykonaną przez siebie grafikę i/lub animację 3D oraz listę obsługiwanych programów graficznych) proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji na stronie Partnera Medialnego warsztatów: portalu www.max3D.pl oraz na stronie www.szkolareklamy.pl.

Informacja o prowadzących:

Tomasz Bagiński - (ur. 1976), porzucił studia architektoniczne dla robienia filmów. Jego pierwszy film „Rain” wygrał w 1998 roku kilka lokalnych nagród i stał się przepustką do studia Platige Image, w którym obecnie Bagiński zajmuje stanowisko Dyrektora Artystycznego. Między 1999 i 2002 pracował z przerwami nad swoim poważnym debiutem krótkometrażowym - „Katedrą”. Film zdobył w 2002 roku główną nagrodę „Best Animated Short” na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH, a rok później nominację do Oscara w kategorii Krótki Film Animowany. Kolejne filmy krótkometrażowe wyreżyserowane przez Bagińskiego to "Sztuka spadania" 2004 r. i "Kinematograf" 2009r.
W przerwach pomiędzy realizacją autorskich projektów, pracuje nad efektami specjalnymi
i animacją na potrzeby produkcji filmowych, reklamowych i teatralnych (ponad
50 zrealizowanych). Obecnie przygotowuje się do realizacji pierwszego pełnometrażowego filmu fabularnego „Hardkor 44”.

Jakub Jabłoński - (ur. 1981), studiował na ASP w Łodzi na kierunku „Grafika i malarstwo”. Absolwent kierunku Animacja w Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej i Teatralnej
w Łodzi. Stworzył koncepcję wizualną najnowszych produkcji Tomka Bagińskiego: „Kinematograf” i „Hardkor 44". Twórca ilustracji książkowych („Wroniec" J. Dukaja). Porusza się w takich dziedzinach jak film animowany, komiks czy plakat. Projektuje postaci oraz scenografie do filmów i gier. W wolnym czasie pisze scenariusze.

Jakub Knapik - (ur. 1980), absolwent Architektury na Politechnice Krakowskiej. W latach 2003 - 2004 współpracował z wrocławskim studiem RMG oraz prowadził własne studio 
w Krakowie. W Platige Image pracuje od 2004 r. w charakterze VFX Lead Compositor, VFX Lead 3d, VFX Project Supervisor. W trakcie pracy dla Platige Image nadzorował produkcję ponad 40 reklam a także produkcje fabularne (zarówno polskie jak i europejskie, min. „Katyń” reż. Andrzej Wajdy, „Antichrist" reż. Lars von Trier, „Popiełuszko" reż.
P. Wieczyński). Specjalizuje się w zaawansowanych technikach 3D (rendering, symulacja, animacja).

Kamil Pohl - (ur. 1984), absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania „Copernicus” we Wrocławiu. Ze studiem Platige Image związany od 2007 r. , pracuje na stanowisku Lead 3D Artist. Zajmuje się oświetleniem i renderingiem, pracował m.in. przy następujących projektach: „The Witcher” intro\outro – 3d artist, , „Niezły kanał” C.O.\fotografia\3d artist\rendering, „Listerine total care” commercial – lighting\rendering, „Era nowe horyzonty promo” - lighting\rendering, „Siedem Bram Jerozolimy” fx C.O, „Lech Bieg” short movie lighting\rendering.

Arkadiusz Zawada - (ur. 1978), od 2001 r. zajmuje się animacją na potrzeby przemysłu gier komputerowych oraz filmu i reklamy. Z Platige Image współpracuje od 2004 roku. W tym czasie zrealizował kilkadziesiąt projektów, min. był animatorem postaci w „Sztuce spadania" Tomasza Bagińskiego.


Warszawska Szkoła Reklamy

ul. Szolc-Rogozińskiego 3 (stacja Metro Imielin)
02-777 Warszawa
Tel.: 22 644 28 58

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.szkolareklamy.pl