środa, 17 lipiec 2024
FOTOFESTIWAL 2011

logo_FF_eng-m10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi
5-30.05.2011

GRAND PRIX FOTOFESTIWAL 2011 …

FOTOFESTIWAL 2011

 

10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

5-30.05.2011

GRAND PRIX FOTOFESTIWAL 2011

OUT OF SPACE – POZA PRZESTRZENIĄ

logo_FF_eng

OUT OF SPACE – POZA PRZESTRZENIĄ to wystawa, dla której galerią stanie się przestrzeń miejska. OUT OF SPACE ma wykroczyć poza tradycyjną przestrzeń wystawienniczą, poza przyzwyczajenia widzów, poza standardowy krąg odbiorców i poza znane formy prezentacji. Zapraszamy więc do przesyłania projektów fotograficznych lub projektów artystycznych odnoszących się do fotografii, które mogą zostać zaprezentowane w przestrzeni miejskiej.

Program Grand Prix od lat jest jednym z głównych punktów Fotofestiwalu. Składa się z indywidualnych wystaw wyselekcjonowanych spośród projektów zgłaszanych przez fotografów i kuratorów. Co roku spośród niemal 600 propozycji jury kuratorskie wybiera 10-12 wystaw, które są prezentowane podczas Fotofestiwalu. W maju najciekawszy z projektów zostaje nagrodzony tytułem Grand Prix Fotofestiwal. Do tej pory wystaw nie łączył wspólny temat, były prezentacją kilku nowych sylwetek i ciekawych tematów. W tym roku, zachowując starą formułę, zmieniamy formę i miejsce prezentacji. Przyszłoroczny Program Grand Prix, zatytułowany OUT OF SPACE, przenosimy z przestrzeni galeryjnej w przestrzeń Łodzi.

Szczegóły uczestnictwa w formularzu aplikacyjnym.

Termin nadsyłania prac: 15.11.2010

Więcej informacji: www.fotofestiwal.com; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


PROGRAM GŁÓWNY

OUT OF LIFE – POZA ŻYCIEM

Skazani na przeklinaną, ponoć pozorną WOLNOŚĆ, przeładowani strumieniem codziennych INFORMACJI, zawieszeni pomiędzy rzeczywistością MARKETINGU i światem MEDIÓW, skażeni intensywna PRACĄ – uciekamy. No właśnie, czy rzeczywiście uciekamy przed tym wszystkim, a jeśli tak to dokąd? I gdzie są granice, gdzie zaczyna się to „poza”?

Chcialibyśmy, aby, między innymi, takie pytania zadali sobie artyści zaprezentowani w ramach projektu POZA ŻYCIEM - OUT OF LIFE. Kuratorzy wystawy - Nina Kassianou, Krzysztof Candrowicz - czekają na Wasze zgłoszenia do 15 listopada 2010.