Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium CALL FOR ARTISTS
czwartek, 15 kwietnia 2021

CALL FOR ARTISTS
poniedziałek, 13 września 2010 17:29    Drukuj Email

FOTOFESTIWAL 2011

 

10. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

5-30.05.2011

GRAND PRIX FOTOFESTIWAL 2011

OUT OF SPACE – POZA PRZESTRZENIĄ

logo_FF_eng

OUT OF SPACE – POZA PRZESTRZENIĄ to wystawa, dla której galerią stanie się przestrzeń miejska. OUT OF SPACE ma wykroczyć poza tradycyjną przestrzeń wystawienniczą, poza przyzwyczajenia widzów, poza standardowy krąg odbiorców i poza znane formy prezentacji. Zapraszamy więc do przesyłania projektów fotograficznych lub projektów artystycznych odnoszących się do fotografii, które mogą zostać zaprezentowane w przestrzeni miejskiej.

Program Grand Prix od lat jest jednym z głównych punktów Fotofestiwalu. Składa się z indywidualnych wystaw wyselekcjonowanych spośród projektów zgłaszanych przez fotografów i kuratorów. Co roku spośród niemal 600 propozycji jury kuratorskie wybiera 10-12 wystaw, które są prezentowane podczas Fotofestiwalu. W maju najciekawszy z projektów zostaje nagrodzony tytułem Grand Prix Fotofestiwal. Do tej pory wystaw nie łączył wspólny temat, były prezentacją kilku nowych sylwetek i ciekawych tematów. W tym roku, zachowując starą formułę, zmieniamy formę i miejsce prezentacji. Przyszłoroczny Program Grand Prix, zatytułowany OUT OF SPACE, przenosimy z przestrzeni galeryjnej w przestrzeń Łodzi.

Szczegóły uczestnictwa w formularzu aplikacyjnym.

Termin nadsyłania prac: 15.11.2010

Więcej informacji: www.fotofestiwal.com; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


PROGRAM GŁÓWNY

OUT OF LIFE – POZA ŻYCIEM

Skazani na przeklinaną, ponoć pozorną WOLNOŚĆ, przeładowani strumieniem codziennych INFORMACJI, zawieszeni pomiędzy rzeczywistością MARKETINGU i światem MEDIÓW, skażeni intensywna PRACĄ – uciekamy. No właśnie, czy rzeczywiście uciekamy przed tym wszystkim, a jeśli tak to dokąd? I gdzie są granice, gdzie zaczyna się to „poza”?

Chcialibyśmy, aby, między innymi, takie pytania zadali sobie artyści zaprezentowani w ramach projektu POZA ŻYCIEM - OUT OF LIFE. Kuratorzy wystawy - Nina Kassianou, Krzysztof Candrowicz - czekają na Wasze zgłoszenia do 15 listopada 2010.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież