Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Archeologia Nowych Mediów
czwartek, 15 kwietnia 2021

Archeologia Nowych Mediów
wtorek, 31 sierpnia 2010 22:49    Drukuj Email

Janusz Musiał

Fotografia + film (światło + czas + medium) 2006-2009

Autorski zestaw Archeologia Nowych Mediów realizowany w latach 2006-2009 ilustruje wpływ działania czasu, zmiennych warunków atmosferycznych, żywiołów (światła, wody i ziemi) na media mechanicznej i cyfrowej rejestracji oraz archiwizacji multimedialnych danych.

Zestaw tematyzuje problematykę analogowej i cyfrowej archiwizacji mediów oraz przemian w zakresie technologii i formatów nośników. Stawia pytania o trwałość współczesnej nam kultury opartej na architekturze i estetyce niematerialności, efemerycznych pulsacjach światła na wszędobylskich ekranach, monitorach i wyświetlaczach. Kultury reprezentowanej przez audiowizualne teksty i multimedialne zbiory danych, jedynie wirtualne wymagające odpowiedniego instrumentarium aby zobaczyć i usłyszeć.

 „Moja fotografia nie próbuje wiernie naśladować rzeczywistości. przez pryzmat własnych doświadczeń i wyobraźni dokonuję analizy i syntezy, poddaję interpretacji oraz transformacji świat obiektywnie istniejący, zjawiska natury i technokultury,  procesy percepcji oraz samo medium fotografii".

2c-optyczna-plyta_natura-i-czas_janusz-musial-2---400

2c-optyczna-plyta_galaktyka_natura-i-czas_janusz-musial---400

1b-magnetyczna-tasma_notatki_janusz-musial-1----400

1b-magnetyczna-tasma_notatki_janusz-musial-2----400

Janusz Musiał - Absolwent Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Fotografii w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Studiów Doktoranckich na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików [2005]. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury [2005]. Doktor nauk humanistycznych, dyscyplina - kulturoznawstwo, specjalność - fotografia i nowe media [Uniwersytet Śląski - 2009]. Redaktor portalu internetowego www.zpaf.katowice.pl. Od 2006 nauczyciel akademicki [fotografia, film, multimedia]. Autor ponad 80. wystaw i pokazów indywidualnych oraz zbiorowych. W sposobie i technikach kreowania obrazów najczęściej odwołuje się do fotografii bezkamerowej, kontaktowej, otworkowej, rejestracji w dłuższych interwałach czasu oraz technologii cyfrowych.


Galeria Pionowa, Gdańsk, ul. Olejarna 2,
wystawa czynna od 3 do 26 września

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież