środa, 17 lipiec 2024
"Czas zamazuje pamięć o dawnych sekretach. Powoli w niepamięć odchodzimy."

zurek-leszek-sekrety-0-03---080Artysta zaprasza nas w podróż w głąb własnych wspomnień, których symbolem są drobne "sekrety" - skarby z dzieciństwa zakopywane w ziemi, ukrywane w zakamarkach podwórka, miejsca dawne, takie jak stare cmentarze, ruiny budynków oraz cały dziecięcy świat odkryć. Wracając pamięcią do tak dawnych wspomnień, Leszek Żurek posługując się fotografią, stawia ważne pytanie o  tożsamość minionych istnień oraz  o trwałość naszej pamięci. …

"Czas zamazuje pamięć o dawnych sekretach. Powoli w niepamięć odchodzimy."

 Artysta zaprasza nas w podróż w głąb własnych wspomnień, których symbolem są drobne "sekrety" - skarby z dzieciństwa zakopywane w ziemi, ukrywane w zakamarkach podwórka, miejsca dawne, takie jak stare cmentarze, ruiny budynków oraz cały dziecięcy świat odkryć. Wracając pamięcią do tak dawnych wspomnień, Leszek Żurek posługując się fotografią, stawia ważne pytanie o  tożsamość minionych istnień oraz  o trwałość naszej pamięci.

zurek-leszek-sekrety-0-03---400

zurek-leszek-sekrety-0-06---400

zurek-leszek-sekrety-0-10---400

zurek-leszek-sekrety-0-22---400

Leszek Żurek - Urodzony 22 lutego 1964 roku w Gdyni. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Rumi. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i grupowych (m.in. w Galerii Wyższej Szkoły Sztuki Projektowania w Łodzi, Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie). Prowadził prezentacje filmów video w ramach wykładów Krzysztofa Jureckiego - Suplement do polskiej sztuki wideo 1980-2006, w 2010 r. oraz wykład i pokaz podczas Young Polish Video Art. w Ljubjanie.


Galeria Pionowa, Gdańsk, ul. Olejarna 2,
wystawa czynna od 3 do 26 września