Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

FotoRejestr
poniedziałek, 24 maja 2010 17:24    Drukuj Email

Dzień otwarty w Fundacji, Odkurzamy domowe archiwa,

Już po raz drugi zapraszamy do wzięcia udziału w akcji  FotoRejestr. Odkurzamy domowe archiwa!

logo_fotorejestr_alternatywa----200W godzinach 12.00 -  18.00 zapraszamy posiadaczy ciekawych kolekcji oraz wszystkich, którzy pragną się dowiedzieć jak chronić stare fotografie. Pokażemy co zrobić, by w prosty sposób przedłużyć żywotność własnego zbioru, a także jak zajmujemy się fotografią w Fundacji. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się w profesjonalne materiały do przechowywania fotografii firmy Beskid Plus.  

Pierwsze spotkanie z tej serii odbyło się 8 maja, w lokalu przy Chmielnej 2, udostępnionym nam dzięki uprzejmości Dzielnicy Śródmieście. Przez kilka godzin Fundacja prowadziła punkt konsultacyjny z zakresu przechowywania i ochrony kolekcji fotograficznych. W ciągu tego czasu odwiedziło nas wielu Warszawiaków, oraz przyjezdnych turystów. Dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami, prezentowaliśmy sprawdzone metody i materiały, polecaliśmy ciekawe książki.

Wielu z naszych gości pokazało nam  fragmenty rodzinnych kolekcji. Spotkanie na Chmielnej, potwierdziło jak ważny jest problem promowania właściwej ochrony fotografii, oraz jak ciekawe i unikatowe kolekcje potrafią kryć domowe archiwa. 

Dziękujemy za medialne nagłośnienie naszej akcji. Powodzenie tego ważnego projektu, zależy od Państwa wsparcia i życzliwości!


Fundacja Archeologia Fotografii, Warszawa, Ul. Nowogrodzka 18 a lok. 8a (domofon 8),
środa, 26 maja, w godzinach od  12.00 do  18.00

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież