Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Krzysztof Vorbrodt
niedziela, 18 kwietnia 2021

Krzysztof Vorbrodt
piątek, 21 maja 2010 18:51    Drukuj Email

– „Z cyklu Symetriady – powtórzenie”

krzysztof_vorbrodt_Z_cyklu_symetriady_ok_1978------200Symetriady – powtórzenie to pierwszy indywidualny pokaz prac Krzysztofa Vorbrodta w Warszawie. Gdyby nie Antologia fotografii polskiej Jerzego Lewczyńskiego Vorbrodt byłby zapewne artystą zupełnie zapomnianym.

Punktem wyjścia dla cyklu Symetriady jest zwykła fotografia kolorowa lub czarno-biała – np. zdjęcia drzew czy kwiatów. Pojedynczą klatkę autor powielał i zestawiał po cztery w układzie lustrzanym. Powstawały w ten sposób odrealnione, ornamentalne układy linii i kształtów, które dodatkowo były czasem poddawane modyfikacjom przez nałożenie koloru lub wywołanie w odczynnikach barwnych.

Na wystawie w Galerii Asymetria można zobaczyć próby i różne etapy pracy, m.in. niezwykłe solaryzacje, próby koloru, ręcznie barwione odbitki.

Wystawa nie byłaby możliwa gdyby nie prace archiwizacyjne i badawcze nad archiwum Jerzego Lewczyńskiego, które są prowadzone przez Fundację Archeologia Fotografii  dzięki dotacji z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kuraktorka: Karolina Lewandowska


Galeria Asymetria i Fundacja Archeologia Fotografii,  Warszawa, ul. Nowogrodzka 18a / 8a,
wystawa czynna od 28 maja do 9 lipca

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież