Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Zajawka"2010
czwartek, 20 maja 2010 18:38    Drukuj Email

25 kwietnia o godzinie 17:00

1odbyła się uroczysta GALA wręczenia nagród laureatom edycji Festiwalu Filmów Sportów Extremalnych "Zajawka" 2010 

Wśród nagrodzonych autorów filmów znaleźli się:

Grand Prix 

Łukasz Skornóg (Bielsko-Biała) „Easy Livin”, deskorolka

I miejsce 

Miron Tymoszewicz (Szczecin) „Trzęsacz”, kitesurfing

II miejsce

Marcin Idziaszek (Gorzów Wielkopolski) „Extreme Moto”, motor

III miejsce

Tomek Narewski (Białystok) „Bliski Wschód”, deskorolka

I wyróżnienie

Ryszard RyyS Syryczyński (Milanówek) „Waste Your Life”, BMX

II wyróżnienie

Jakub Klawikowski (Kielce) „Skafunder 2009”, BMX

III wyróżnienie

Tomasz Lewandowski (Wrocław) „Stunt Show 09”, kaskaderski

            IV wyróżnienie

Tomek Mackiewicz (Irlandia) „Khan Tengri Solo Trawers 2009”, wspinaczna na górę Khan Tengri, 

O laur walczyły także zdjęcia zgłoszone do konkursu "Extremalny Gdańsk", których autorzy uchwycili pasję i zaangażowanie młodych ludzi podczas ich extremalnych wyczynów sportowych oraz przedstawili Gdańsk jako miasto aktywne sportowo. Jury wyróżniło 3 zdjęcia:

            I miejsce

Paweł Klimek (Gdańsk) „Zmagania”, rowerowe

            II miejsce

Justyna Romaszko (Białystok) „Baltic Games 2009”, rowerowe

            Wyróżnienie

Paweł Marcinko (Gdańsk) „Wspinalnia – czarno na białym”, wspinaczka

NAGRODY SPECJALNE

Dodatkowo filmy zgłoszone do konkursu 8. Festiwalu Filmów Sportów Extremalnych "Zajawka" walczyły o nagrody sponsorów. W konkursie internetowym Idee Kaffee zwyciężył film Jakuba Klawikowskiego (Kielce) „Skafunder 2009”, a firma Casio, producent cyfrowych aparatów fotograficznych Exilim i tegoroczny sponsor Zajawki, postanowiła dodatkowo uhonorować ekstremalną nagrodą specjalną "Exilim Extreme Award" Mirona Tymoszewicza (Szczecin) za film „Trzęsacz”, kitesurfing .

Organizatorzy Festiwalu “Zajawka” dziękują wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji. Długi Targ w Gdańsku okazał się doskonałym miejscem do realizacji projektu, w którym najważniejsze są filmy o sportach extremalnych, zapał i zaangażowanie młodych ludzi w ich realizację oraz niegasnące chęci sportowców do szerzenia ducha tych sportów. Dopisała nam pogoda i frekfencja miaszkańców Trójmiasta oraz turystów, którzy aktywnie włączyli się w festiwal, korzystając z zajawkowych atrakcji: kuli sferycznej, ścianki wspinaczkowej, przejażdzki na segwayach, oddychaniu przez akwalung, strzelanicy paintball. Tym bardziej, że ze wszytkich wymienionych atrakcji było można skorzystać zupełnie za darmo.

Duże emocje wzbudził pokaz trialu rowerowego Krystiana Herby, który włączył w nie publiczność. Niejeden uczestnik “Zajawki” wyszedł z festiwalu bogatszy o koszulkę mistrza. W znakomity nastrój wprowadzili publiczność młodzi tancerze z zespołu Youn Flava z Pruszcza Gdańskiego. Ich show zdominował kilkakrotnie wydarzenia na  Długim Targu w Gdańsku.

Po emocjonujacych konkursach i sprawnościowych wyczynach, uczestnicy “Zajawki” zasiadali w siedzibie Gdańsk 2016 – kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury, gdzie w piątek i sobotę odbywały się projekcje konkursowych filmów. Ilość nadesłanych prac pozwolila na zorganizowanie 5 godzinnego pokazu. Można powiedzieć, że był to przegląd filmów extremalnych, przeżyć i pasji  młodych twórców z Polski I Europy.

Festiwal “Zajawka” po raz 8. pokazał jak ważne miejsce w życiu młodych ludzi stanowią sporty extremalne. Cieszymy się, że przyczyniamy się do rozwoju ich pasji, organizując konkursy i stwarzając przestrzeń do uprawiania tych niecodziennych sportów. Zachęceni kolejnymi sukcesami już dziś mamy wiele pomysłów jak ulepszyć kolejną 9. edycję “Zajawki” , na którą serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy 8. Festiwalu Filmow sportów Extremalnych “Zajawka”

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież