Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
Strona główna Kalendarium Michał Gayer – Invitatus
niedziela, 18 kwietnia 2021

Michał Gayer – Invitatus
czwartek, 13 maja 2010 18:16    Drukuj Email

– „Zepsute kody”

Invitatus_Gayer----200Invitatus (łac. zaproszony, wezwany) to konfrontacja młodych artystów z innymi zaproszonymi do dialogu twórcami. Pierwsza część projektu realizowanego przez galerię Program to dwie wystawy zbudowane wokół SŁOWA, przy zastosowaniu różnych środków wyrazu - od popularnych (np. komiks) przez tradycyjne (rysunek, grafika), medialne (projekcje, sztuka video) oraz bezpośrednie (działania performatywne).

Pierwszym zapraszającym (invitans) jest Michał Gayer. W projekcie „Zepsute kody" Gayer bawi się tym, co odczuwamy, kiedy gubiąc się w warstwach wskazówek zmieniamy przedmiot myśli. Wyobrażamy sobie niewidoczny moment przejścia jednego pomysłu w drugi, oglądamy i odczuwamy lub domyślamy się tego, czego nam nie pokazano. Koncentrujemy się na łączeniach pomiędzy częściami. Spoiny przyciągają brud, którego trudno się pozbyć. Nie mają kształtu. Formę posiadają tylko łączone części. Podobnie pomysły. Co się chowa w konceptualnych dziurach pomiędzy nimi? To, co miało działać, zostało zepsute. Stało się lekkie jak papier, ciepłe jak drewno, ciężkie jak cegła, niezmywalne jak farba w sprayu i nieczytelne. Projekt wychodzący od wcześniej zrealizowanego obiektu przetoczył się po rysunkach, pustych pudełkach i zabawkach, trafiając w końcu do graffiti.

Grafficiarską część pomysłu zrealizowano we współpracy z Vanem, którego niebanalne tagi (POKE) interesują Gayera od kilku lat oraz z artystą, którego dawną ksywkę znają tylko nieliczni. Kaos (KidKaos, PanKaos) występuje incognito. Jest odpowiedzialny za gęstą warstwę brutalnych tagów przykrywającą prace Gayera.


Galeria PROGRAM, Warszawa, ul. Gen. Andersa 20,
wystawa czynna od 18 maja do 8 czerwca


 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 2 Votes )
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież